שרי החוץ של האיחוד האירופי יערערו על ההחלטה להוציא את חמאס מרשימת ארגוני הטרור

לטענת השרים, החלטת בית הדין הגבוה לצדק של האיחוד להוציא את חמאס מהרשימה התבססה על הליך לקוי והיעדר ראיות מספקות. עקב הערעור יוקפאו כל ההליכים שקשורים לביצוע פסק הדין המקורי

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

מועצת שרי החוץ של האיחוד האירופי החליטה היום (שני) להגיש ערעור לבית הדין הגבוה לצדק של האיחוד האירופי על פסיקתו מלפני כמה שבועות, בה קבע כי יש להוציא את חמאס מרשימת הטרור של האיחוד האירופי בטענה שהפסיקה התבססה על הליך לקוי והיעדר ראיות מספקות. 

שרת החוץ של האיחוד האירופי פדריקה מוגריני הודיעה היום כי פסיקת בית הדין היתה בעיקר פרוצדורלית ולא עסקה במהות השאלה עם חמאס הוא ארגון טרור או לא. ״החלטנו לעתור נגד כמה מהקביעות של בית המשפט לגבי הליך הכנסת ארגונים לרשימת הטרור של האיחוד האירופי״, אמרה מוגריני. ״עקב הערעור יוקפאו כל ההליכים שקשורים לביצוע פסק הדין המקורי״. 

שרת החוץ של האיחוד האירופי, פדריקה מוגריני, מבקרת מתקן של האו"ם בעזה, באוגוסטצילום: רויטרס

מוגריני ציינה כי האיחוד האירופי בוחן במקביל עריכת שינויים בדרך שבה מוכנסים ארגונים לרשימת הטרור כדי להימנע ממקרים דומים בעתיד. ״מלחמה בטרור היא בראש סדר העדיפויות של האיחוד האירופי״, אמרה.

אחרי החלטת בית הדין של האיחוד האירופי לפני כמה שבועות פרסמו משרד החוץ ולשכת ראש הממשלה הודעות גינוי חריפות, ארוכות ומפורטות בהן הואשם האיחוד האירופי בצביעות. ראש הממשלה נתניהו אף טען אז כי ההחלטה מראה כי באירופה שכחו את לקחי השואה. 

היום בעקבות ההחלטה של שרי החוץ האירופים לערער על הפסיקה פרסם משרד החוץ הודעה לקונית, קצרה ורפה בלבד. ״ישראל מברכת על החלטת האיחוד האירופי לערער על פסק הדין של בית הדין האירופי לצדק בנושא חמאס״, מסר דובר משרד החוץ עמנואל נחשון. ״ההחלטה של האיחוד האירופי משקפת היטב את העמדה לפיה חמאס היה ונשאר ארגון טרור״. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ