סקיי ניוז: ישראל פרסה סוללת כיפת ברזל בגבול עם לבנון

בחלק מיחידות צה"ל בצפון הוכרז היום עוצר יציאות. הגבלות טיסה הוטלו על התעופה האזרחית בצפון. גנץ: "אנחנו ערוכים לכל התפתחות בכל אחת מזירות הפעולה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1

רשת סקיי ניוז הבריטית פרסמה הערב (שני) כי סוללה של מערכת כיפת ברזל נפרסה הערב בסמוך לגבול עם לבנון. כמו כן, בחלק מיחידות צה"ל בצפון הוכרז היום עוצר יציאות והגבלות טיסה הוטלו על התעופה האזרחית והפרטית באזור הצפון.

הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, התייחס היום בעקיפין לתקיפה בגולן הסורי אתמול שיוחסה לישראל, בטקס יחידות מצטיינות בגלילות. "אנחנו עשויים להיות מאותגרים בכל נקודת זמן בכל אחת מזירות הפעולה שלנו", אמר הרמטכ"ל, "בין שזה יהיה בדרום, במרכז ובין שזה יתרחש בצפון. אנחנו כמובן ערוכים, דרוכים ועוקבים אחר כל התפתחות, ומוכנים ליזום ככל שנידרש. זה לא עניין של דקלרציה בנאום: בזה צה"ל נמדד, לזה הוא מוכן, ולזה הוא ערוך לפעול, וכל היחידות צריכות להיות מוכנות לפעול בכל נקודת זמן ובכל זירה שנבקש".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום ברמיזה לתקיפה, בפגישתו עם ראש ממשלת יפן, שינזו אבה. "ישראל שואפת לשלום עם כל שכנותיה. אך אנו יודעים שבאזור שלנו השלום והביטחון שזורים זה בזה. אם לא נוכל להגן על ביטחוננו מול אלה שמאיימים עלינו, מאיימים לתקוף אותנו ואף עושים זאת, הרי שלא יהיה שלום. ישראל עומדת על כך שתהיה לה הזכות להגן על עצמה כנגד כל אלה שיבצעו מעשי טרור כנגד אזרחיה ויתקפו אותם. לא נאפשר לאיש לקשור את ידינו, כולל בית הדין הבינלאומי. נעשה כל שיידרש כדי להגן על עצמנו בכל מקום שנידרש".

חיילי צה"ל בצפון. הכוננות באזור הועלתה צילום: גיל אליהו

אתמול פורסם כי שישה אנשי חיזבאללה נהרגו בהפצצה של מסוק קרב בגולן הסורי, סמוך לקוניטרה. איראן אישרה היום בהודעה רשמית כי אחד ההרוגים הוא גנרל במשמרות המהפכה, מוחמד עלי אללה-דדי, ששימש כיועץ לצבא הסורי. בהודעה שפורסמה באתר משמרות המהפכה נכתב כי הגנרל היה במשימה בסוריה, וסיפק "ייעוץ קריטי" לסורים הנלחמים במורדים.

בנוסף, בהפצצה נהרג גם ג'יהאד מורנייה, בנו של בכיר חיזבאללה עימאד מורנייה. לדברי גורמי מודיעין במערב, מורנייה תכנן פיגועים משמעותיים ברמת הגולן. בחיזבאללה ייחסו את התקיפה לישראל, ואמרו כי חוץ ממורנייה הבן, נהרגו בה גם מוחמד עיסא, מפקד בכיר ומחזיק תיק סוריה ועיראק בחיזבאללה; ואבו עלי רדא, המוכר בשם אבו עלי טבטבאי, מפקד כוח מיוחד שמוצאו איראני. מורנייה הבן היה סגנו של טבטבאי.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ