מפקד משמרות המהפכה מאיים: על הציונים לצפות ל"מכות ברק הרסניות"

לדברי הגנרל עלי ג'עפרי, חיסול ג'יהאד מורניה והגנרל אללה-דדי - המיוחס לישראל - מהווה "נקודת פתיחה חדשה למיטוט המשטר הציוני"

ברק רביד
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים41
ברק רביד
ג'קי חורי

מפקד משמרות המהפכה האיראניים, הגנרל עלי ג'עפרי, פרסם היום (שלישי) הודעה מיוחדת על רקע בה נהרג אחד מבכירי אנשיו – הגנרל מוחמד עלי אללה-דדי. ג'עפרי איים על ישראל ואמר כי "הציונים" צריכים לצפות ל"מכות ברק הרסניות". הוא הוסיף כי חיסול ג'יהאד מורניה והגנרל אללה-דדי הם "נקודת פתיחה חדשה למיטוט המשטר הציוני".

הבוקר אמר חבר פרלמנט מטעם החיזבאללה, כאמל ארפאעי, לתקשורת הלבנונית כי תגובת חיזבאללה לפעולה בסוריה תהיה קשה וכי ישראל התכוונה בפעולה זו להעלות את המורל של הלוחמים נגד משטר אסד ולהעביר מסר כפול לחיזבאללה ולאיראן.

לדבריו, חיזבאללה לא ימהר להגיב וייקח את הזמן להכין ולבחור את המטרה. "לחיזבאללה ולהנהגה שלו יש את החכמה, המשאבים והאפשרויות כדי להגיב בהתאם, לאחר שייקחו בחשבון את המצב המדיני-ביטחוני גם בלבנון וגם באזור".

אפראעי הצטרף להערכות שהועלו אתמול בלבנון, לפיהם חיזבאללה לא יוביל למערכה כוללת מול ישראל משום שהקהילה הבינלאומית עסוקה בעיקר במלחמה בדאעש ובארגונים הקיצוניים. לדבריו, החיזבאללה לא יהיה מעוניין להסית את תשומת הלב למלחמה מול ישראל.

המנהיג העליון חמינאי עם מפקד משמרות המהפכה ג'עפרי, משמאלוצילום: IRNA

אתמול דיווחו משקיפי האו"ם ברמת הגולן כי  שלשום באזור קוניטרה שבגולן הסורי בוצעה על ידי שני כלי טייס בלתי מאוישים של חיל האוויר הישראלי, ולא באמצעות מסוקי קרב כפי שדווח עד כה.

כוח משקיפי האו"ם ברמת הגולן (UNDOF) פרסם הודעה ובה תיאר את שראו משקיפיו בעת האירוע. לפי ההודעה, משקיפי האו"ם זיהו שני כלי טייס בלתי מאוישים טסים מצדו הישראלי של הגבול וחוצים את קו שביתת הנשק באזור עמדת תצפית מספר 30, שנמצאת מול הכפר מסעדה בצפון רמת הגולן.

אנשי האו"ם איבדו קשר עין עם שני כלי הטייס שחצו מהצד הישראלי, אולם אחרי שעה זיהו עשן מיתמר מהכיוון הכללי של עמדת תצפית מספר 30. משקיפי האו"ם ציינו כי לא הצליחו לזהות במדויק את מקור העשן. זמן קצר לאחר מכן זיהו משקיפי האו"ם את שני כלי הטייס הבלתי מאוישים עושים את דרכם בחזרה מצדו הסורי של הגבול, מעל עמדת תצפית מספר 30 באזור הכפר ג'בתא אל-חשב ובחזרה מעל קו שביתת הנשק לתוך שטח ישראל. "התקרית היא הפרה של הסכם הפרדת הכוחות בין ישראל לסוריה משנת 1974", נמסר בהודעת האו"ם.

שלשום דווח כי  בהפצצה של מסוק קרב בגולן הסורי, סמוך לקוניטרה. איראן אישרה אתמול בהודעה רשמית כי אחד ההרוגים הוא גנרל במשמרות המהפכה, מוחמד עלי אללה-דדי, ששימש כיועץ לצבא הסורי. בהודעה שפורסמה באתר משמרות המהפכה נכתב כי הגנרל היה במשימה בסוריה, וסיפק "ייעוץ קריטי" לסורים הנלחמים במורדים.

בנוסף, בהפצצה , בנו של בכיר חיזבאללה עימאד מורנייה. לדברי גורמי מודיעין במערב, מורנייה תכנן פיגועים משמעותיים ברמת הגולן. בחיזבאללה ייחסו את התקיפה לישראל, ואמרו כי חוץ ממורנייה הבן, נהרגו בה גם מוחמד עיסא, מפקד בכיר ומחזיק תיק סוריה ועיראק בחיזבאללה; ואבו עלי רדא, המוכר בשם אבו עלי טבטבאי, מפקד כוח מיוחד שמוצאו איראני. מורנייה הבן היה סגנו של טבטבאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ