נעה שפיגל
גילי כהן

כוחות הביטחון הסירו הערב (רביעי) את החשש לחדירה מגבול לבנון. בעקבות התעוררות החשד בשעות אחר הצהרים קראו כוחות הביטחון לתושבי שני יישובים סמוכים לגבול עם לבנון להישאר בבתיהם וסגרו כמה כבישים באזור רכס רמים. כוחות צה"ל פתחו בסריקות כדי לברר אם אכן היתה חדירה. אבל, משלא נמצאו הוכחות לחדירה, בשעות הערב המוקדמות הורדה רמת הכוננות והכבישים נפתחו לתנועה.

ביום ראשון דווח בכלי תקשורת בחו"ל כי כלי טיס של צה"ל תקפו כוח של חיזבאללה בסוריה והרגו 12 בני אדם, בהם הגנרל האיראני מוחמד עלי אללה-דדי ובנו של בכיר חיזבאללה ג'יהאד מורנייה. בתחילה דווח כי התקיפה בוצעה בידי מסוקי קרב, אך מאחור דיווחו משקיפי האו"ם ברמת הגולן כי התקיפה נגד כוח חיזבאללה באזור קוניטרה שבגולן הסורי בוצעה על ידי שני כלי טיס בלתי מאוישים של חיל האוויר הישראלי, ולא באמצעות מסוקי קרב כפי שדווח עד כה.

ביום שלישי פרסם מפקד משמרות המהפכה האיראניים, הגנרל עלי ג'עפרי, הודעת תגובה מיוחדת ובה איים על ישראל ואמר כי "הציונים" צריכים לצפות ל"מכות ברק הרסניות". הוא הוסיף כי חיסול ג'יהאד מורנייה והגנרל אללה-דדי הם "נקודת פתיחה חדשה למיטוט המשטר הציוני".

כוחות צבא בגבול לבנוןצילום: רויטרס

בעקבות המתיחות צה"ל סגר ביום שלישי לתנועה את כביש הצפון הישן (8967) בקטע שבין המושבים דוב"ב ואביבים, וכן את קטע הכביש בין זרעית לשתולה, הסמוכים לגבול לבנון.

בנוסף, צה"ל פרס כמה סוללות כיפת ברזל באתרים שונים בצפון, כחלק מההיערכות בעקבות התקיפה המיוחסת לישראל. במקביל ישנה נוכחות גדולה יותר של כלים משוריינים באזור. אתמול הודיע הצבא לחלק מיחידותיו הפרוסות באזור כי חייליהן לא ייצאו לחופשות אלא יישארו בכוננות במוצבים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ