יעלון במסר לחיזבאללה: לא נסבול התגרויות, נגיב בעוצמה

שר הביטחון הגיע למפקדת פיקוד הצפון וקיים הערכת מצב עם אלוף הפיקוד וראש אגף מבצעים. הוא הזהיר כי ישראל "תדע לגבות מחיר בכל מקרה של פגיעה בריבונותה"

גילי כהן
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
נעה שפיגל

שר הביטחון משה יעלון הגיע הבוקר (שישי) להערכת מצב במפקדת פיקוד הצפון בצפת על רקע המתיחות בגבול והחשש לפיגוע נקם בעקבות ההתנקשות בסוריה המיוחסת לישראל, שבה נהרגו שישה אנשי חיזבאללה וגנרל איראני. במהלך הערכת המצב אמר שר הביטחון יעלון כי "עלינו להיות ערוכים ומוכנים לכל ניסיון לאתגר אותנו נוכח הקריאות הנשמעות בצד השני. חשוב להמשיך לשמור על קור רוח וסבלנות, ולדעת להגיב באופן המתאים ביותר, כזה שיבהיר לכל מי שינסה לפגוע בנו, שלא נסבול התגרויות מכל גזרה שהיא".

בהערכת המצב נכחו גם אלוף הפיקוד אביב כוכבי, ראש אגף המבצעים האלוף יואב הר אבן ובכירי הפיקוד. שר הביטחון יעלון שמע סקירות מקציני הצבא על מצד המוכנות והוסיף כי "ישראל תראה בממשלות, במשטרים ובארגונים שמעבר לגבולה הצפוני אחראיים למתרחש משטחם, ותדע לגבות מחיר בכל מקרה של פגיעה בריבונות הישראלית, באזרחים ובחיילים. לא נסבול נסיונות לפגוע בנו ונדע להגיב בעוצמה כלפי כל ניסיון שכזה".

יעלון פנה גם לתושבי הצפון ולמטיילים באזור, וביקש מהם "לשמור על שגרה, ולהישמע להוראות צה״ל במידת הצורך. נמשיך לפעול בנחישות, באחריות ובשיקול דעת כדי לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל". 

אתמול נודע שצה"ל החליט להוסיף כוחות חי"ר, שיריון וארטילריה באזור הצפון, ולקצר את זמני הכוננות הנדרשים עבור חיל האוויר, בעקבות התקיפה. כחלק מהעלאת הכוננות בגזרה, הוחלט בצבא גם לפרוס סוללות של מערכת "כיפת ברזל". בחלק מיישובי הצפון יוצבו כוחות צבאיים שיוגדרו "צוותי כוננות", ויידרשו לפעול בשעת חירום. זאת, בנוסף לגדודים המוצבים בקו הגבול ולכיתות הכוננות שביישובים.

יעלון בהערכת המצב, הבוקר בפיקוד צפוןצילום: אריאל חרמוני/ משרד הביטחון

הרמטכ"ל בני גנץ, שהגיע גם הוא לצפון, אמר כי "כוחות צה"ל עוקבים אחרי מה שקורה כאן, ערוכים מאוד, דרוכים מאוד ונכונים לכל פעולה שתידרש. הציבור חי את שיגרת חייו הנכונה. הצפון שקט, חזק, איתן, צה"ל מוכן לכל משימה, יפעל בשיקול דעת מצד אחד ובנחישות ובעוצמה הנדרשת מצד שני". 

בני בן מובחר, ראש המועצה האזורית מבואות חרמון, שמח על ביקורה של הצמרת הביטחונית באזורו, וציין: "מזג האוויר מעולה, ואני מקווה שאף אחד לא יפר אותו ולא יבדוק את המוכנות של צה"ל".

מוקדם יותר אמר ראש המועצה האזורית מרום הגליל, עמית סופר, כי המתיחות באזור מוחשית ביותר: "מורגשת תנועה ערה של כלי צבא שלא נראתה מאז מלחמת לבנון השנייה. יחד עם זאת אני גם מאמין שהחוסן הלאומי שלנו מוכיח את עצמו. אנחנו ממשיכים את השגרה, ומטיילים רבים יגיעו לבלות במרום הגליל גם בסוף השבוע הזה".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ