צה"ל תקף יעדים של צבא סוריה בתגובה לירי הרקטות לגולן

על פי דיווחים בסוריה, חיל האוויר תקף בסיסים של צבא סוריה באזור קוניטרה וליד דמשק; יעלון: התקיפה בוצעה כדי להבהיר שלא נסבול כל ירי על שטחנו. אזעקת שווא נשמעה הלילה ביישובי הגולן

גילי כהן
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
ג'קי חורי

צה"ל תקף הלילה (רביעי) יעדי ארטילריה של הצבא הסורי בשטח סוריה, בתגובה לירי הרקטות לעבר ישראל אתמול. התקיפה בוצעה על ידי כוח תותחנים, ולפי הצבא זוהתה פגיעה מדויקת. בהודעת צה"ל נאמר כי הירי מסוריה "היווה הפרה בוטה של ריבונות מדינת ישראל", וכי הצבא "רואה במשטר הסורי האחראי לנעשה בשטחו".

זמן קצר לפני כן נשמעה אזעקה ביישובי רמת הגולן, ולאחר בדיקה מסרו בצה"ל כי לא אותרו נפילות בשטח ישראל. ככל הנראה מדובר באזעקת שווא.

מנגד, כלי תקשורת בסוריה שנסמכו על גורמים באופוזיציה דיווחו הבוקר כי חיל האוויר הישראלי תקף בסיסים של חיל האוויר הסורי באלקום ואל פוואר שבאזור קוניטרה. קודם לכן, לפי הדיווח, הותקף גם בסיס של הצבא הסורי סמוך לשדה התעופה הבינלאומי של דמשק. לפי הדיווחים, התקיפה כוונה לגדוד 90 ושתי חטיבות באזור אל פוואר, שעל פי החשד מהן נורו אתמול הרקטות לכיוון ישראל. לא דווח על נפגעים.

שר הביטחון משה יעלון מסר הבוקר כי התקיפה בוצעה "בשטח שבשליטת אסד בסוריה, כלפי מטרות משטרו", על מנת להבהיר "שלא נסבול כל ירי לעבר שטח ישראל והפרה של ריבונותנו ונגיב בעוצמה ובנחישות". בהודעת יעלון נאמר עוד כי "כפי שמשטר אסד אחראי לירי משטחו לעבר ישראל, כך נדע לגבות מחיר כבד מכל משטר או ארגון שמשטחו תופר ריבונותנו ויבוצע ירי לעבר ישראל. אין לנו כל כוונה לעבור לסדר היום ולהיות סובלניים כלפי פעולות טרור וניסיונות לפגוע באזרחינו ובחיילינו. אנו פועלים בקור רוח ובנחישות, באחריות ובשיקול דעת כדי לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל מול מדינות וגורמי טרור שמטרתם לשבש את חיינו".

אתמול נורו לעבר הצד הישראלי של הגולן ארבע רקטות, ששתיים מהן התפוצצו בשטח ישראל מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. אתר החרמון, שבו שהו בזמן הירי כאלף איש, פונה ונסגר. צה"ל השיב בירי 20 פגזי ארטילריה לעבר מוקד הירי, שזוהה כעמדה סורית במרחק כשבעה קילומטרים ממקום נפילת הרקטות, ודיווח כי זוהתה פגיעה במטרה. בצבא אמרו כי חיזבאללה אפשר את הירי, ככל הנראה בשיתוף כוחות אסד.

תותחים ישראליים ברמת הגולן, לאחר ירי הרקטות אתמולצילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ