התקרית בגזרת הר דב: כלי הרכב הצבאיים לא היו ממוגנים

הכביש בו אירעה התקרית בגבול הצפון מרוחק כשני ק"מ מקו הגבול והוא כביש הגישה לכפר רג'ר

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
גילי כהן
גילי כהן

נסע בכלי רכב צבאיים צבאיים שלא היו ממוגנים, והתכוון לעלות איתם למוצבי הר דב. מפקד החטיבה המרחבית הוא שהורה להחזיר את כוח גבעתי בחזרה, אך לפי קצינים בצבא הסיבה היתה רצונו להמשיך ולערוך תדריכים בבסיס.

הכביש בו אירעה התקרית מרוחק כשני קילומטרים מקו הגבול והוא כביש הגישה לכפר רג'ר, בו נוסעות מכוניות צבאיות ופרטיות של תושבי המקום. בעקבות הכוננות באזור, הוחלט בפיקוד הצפון לפני עשרה ימים להציב מחסום בכביש הגישה, המאפשר רק לתושבי הכפר ולכלי הרכב הצבאיים להמשיך ולהגיע לקרבת רג'ר ולמעשה להתקדם לכיוון הגבול.

בצבא מתכוונים לערוך תחקיר לבחינת התקרית, ולבחון, בין היתר, את התנהלות הכוח, שהוקפץ לגזרה רק באותו היום. עם זאת, בצה"ל טוענים כי אין להסיק כבר כעת שנסיעת הכוח בכלי רכב לא ממוגן היא תקלה מבצעית. לדברי קצין בפיקוד הצפון, מדי יום נוסעים בדרך הגישה למוצבי הר דב בכלי רכב המוגדרים "מנהלתיים", כלומר כאלו שאינם ממוגנים. באזור התקרית עצמה נוסעים דרך קבע כלי רכב של אזרחים, שאינם ממוגנים. "מי שרוצה לירות טיל נ"ט לעבר שטח ישראל - קו הראייה מאפשר את זה", טען קצין בכיר בצבא. "אני לא חושב שיש לזה כל כך משמעות לסוג הרכב שעליו הם נסעו, ואנחנו כמובן נבדוק את הדברים. אנחנו מתחקרים את האירוע ונראה את ההתנהלות של הכוח".

אחד מכלי הרכב של צה"ל שנפגעוצילום: גיל אליהו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ