לפיקוד הצפון היתה התרעה לירי טילי נ"ט לעבר הר דב

למרות ההרתעה, לא סגרו את הכביש באזור לתנועה. שר הביטחון: הנסיעה היתה מנהלתית בכביש שאינו חשוף לצד הלבנוני, אי אפשר לחנוק את הצפון לגמרי

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

בפיקוד הצפון היתה התרעה לפיגוע אפשרי בגזרת הר דב - כולל אפשרות של ירי נ"ט. חרף זאת, בצבא לא סגרו את הכביש באזור לתנועה, כך פורסם הערב (חמישי) בחדשות ערוץ 10. בצבא הציבו לפני עשרה ימים מחסום על כביש הגישה לכפר רג'ר, בו הוצב גם נגמ"ש. אזור הפיגוע עצמו, בו נפגעו כלי הרכב הצבאיים ממטח טילי נ"ט מדגם "קורנט" הוא בסמוך למחסום, כך שסביר שזה נצפה על ידי תצפית החיזבאללה.

שר הביטחון, משה יעלון, אמר בראיון הערב כי הנסיעה באזור הר דב, שלעברה נורו הטילים, היתה נסיעה מנהלתית. לדבריו, הציר המשתפל לכיוון כביש הגישה לכפר רג'ר אינו חשוף לצד הלבנוני. "בציר הזה חייבים לנסוע, אי אפשר לחנוק את הצפון לגמרי", אמר.

שני כלי הרכב שנפגעו מטיל נ"ט של חיזבאללהצילום: רויטרס

יעלון סרב בריאיון לומר מה "ידענו או לא ידענו, או עשינו או לא עשינו" בשלבים שקדמו להתנקשות המיוחסת לישראל בסוריה. "אני לא נכנס למקרה הזה, אבל לגיטימי שבדיונים בסוג הזה - גם בתוך הצבא, גם בין הדרג המדיני לצבא וגם בקבינט - יהיו חילוקי דעות", השיב יעלון לשאלה על חילוקי דעות אפשריים בין הדרג הצבאי לדרג המדיני.

היום, לאחר הפיגוע, הציב הצבא אמצעי מיגון בדמות בטונדות באזור התקרית ובקרבת הכפר רג'ר. עוד בתחילת השבוע הוצבו לוחות בטון נוספות בגבול עם לבנון, מחשש לירי לשטח ישראל. הרמטכ"ל גנץ סייר הערב בנקודת התקרית, יחד עם מפקד פיקוד הצפון, האלוף אביב כוכבי, מפקד עוצבת הגליל, תא"ל מוני כץ ומפקד החטיבה המרחבית, אל״מ דן גולדפוס.

אתמול, כאמור, נורו טילי נ"ט לעבר כלי רכב של צה"ל בהר דב שבגבול לבנון, שני חיילי צה"ל, רס"ן יוחאי קלנגל וסמ"ר דור ניני נהרגו בתקרית, ושבעה נפצעו באורח קל-בינוני. כמו כן, נורו כמה פצצות מרגמה לעבר הר דב, החרמון וכפר רג'ר, שם נפגע בית. חיזבאללה נטל אחריות למעשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ