יעלון: הצפון חוזר לשגרה, צאו לטייל - נדאג לביטחונכם

ראש הממשלה ושר הביטחון ביקרו את פצועי תקרית הירי בגבול בבית החולים רמב"ם. נתניהו: שוחחתי עם בני המשפחות השכולות, גם אני בן למשפחת השכול

נעה שפיגל
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
גילי כהן

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבטחון משה (בוגי) יעלון הגיעו הבוקר (שישי) לבית החולים רמב"ם בחיפה, לבקר את פצועי תקרית הירי שהתרחשה שלשום בגבול הצפון, בה נהרגו רב-סרן יוחאי קלנגל וסמל ראשון דור חיים ניני.

שר הביטחון, שקיים הערכת מצב עם מפקד הפיקוד, האלוף אביב כוכבי, מפקד עוצבת הגליל, תא"ל מוני כץ, מפקד החטיבה אל"מ דן גולדפוס וקצינים נוספים באזור התקרית, אמר: "פיקוד הצפון ערוך, מוכן, דרוך לכל אפשרות שתהיה, גם אם נראה לכאורה שההסלמה הנוכחית מאחורינו. אנחנו דרוכים וערוכים גם בגבול לבנון, גם בגבול רמת הגולן ובכל מקום אחר". עוד הוסיף שר הביטחון כי הוא חושב "שאפשר כבר לראות את הצפון חוזר לשגרה, אנחנו בהחלט מעודדים את תושבי הצפון ואת המטיילים לנצל את סוף השבוע הזה לטייל, לעלות לחרמון. אנחנו נדאג לביטחונם". 

יעלון ונתניהו ברמב"ם, היוםצילום: עמוס בן גרשום לע"מ

בתום הביקור בבית החולים אמר ראש הממשלה כי שוחח עם משפחות ההרוגים: "שוחחתי עם המשפחות של יוחאי ודור זיכרונם לברכה ואמרתי להם שאני מדבר גם כראש ממשלת ישראל אבל גם כבן לאותה משפחה שלהם, משפחת השכול, ואמרתי להם שאני מחבק אותם בשם עם ישראל כולו". נתניהו סיפר על ביקורו אצל הפצועים, ואמר: "התרשמתי מהנחישות שלהם, הבלתי רגילה, ברצונם לחזור לשרת ליד חבריהם במהירות האפשרית.

"אנחנו נמצאים תחת מתקפה מתמשכת שמאורגנת על ידי איראן, שלא יהיה שום ספק בזה. איראן מנסה לעקור אותנו מכאן, הם לא יצליחו בזה. אנחנו נכה כאן שורש, נמשיך לעשות  זאת, נמשיך  להפריח את המדינה שלנו, נמשיך ליצור חיים חדשים", אמר נתניהו. "זאת אותה איראן שהמעצמות עכשיו הולכות לעשות איתה הסכם, שישאיר בידה יכולת לפתח פצצות גרעין. זה הסכם שאנחנו מתנגדים לו, וזה העיקר. אפשר לפתור בעיות של פרוצדורה, ביחס להופעתי בארצות הברית, אבל אם איראן תתחמש בנשק גרעיני זה יהיה הרבה יותר קשה לפתור".

יעלון שוחח אמש עם מקבילו, שר ההגנה הספרדי, פדרו מורנס, בעקבות התקרית בגבול לבנון שלשום בה נהרג חייל יוניפי"ל הספרדי, פרנסיסקו חאבייר סוריה טולדו. לפי הודעת לשכת יעלון, שר הביטחון אמר למורנס: "בשמי ובשם העם בישראל אני מבקש למסור תנחומים על מותו של החייל". יעלון תיאר את השתלשלות פיגוע טילי הנ"ט בגבול, במסגרתה השיב כוח צה"ל אש לדרום לבנון. עמדת יוניפי"ל, בה שהה טולדו, נפגעה בחילופי האש. "אנו חוקרים את המקרה ואת הירי ממנו נהרג פרנסיסקו, ונשתף פעולה עם יוניפי"ל ועם הקצינים הספרדים כדי לקבל תשובה ברורה על נסיבות המקרה. כשיסתיים התחקיר נחלוק אתכם את תוצאותיו", אמר יעלון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ