חסן נסראללה במסר לישראל: "ניסיתם אותנו, אל תנסו אותנו שוב"

מזכ"ל חיזבאללה נואם לראשונה מאז ההסלמה בגבול הצפון, וטוען כי ארגונו אינו מעוניין במלחמה, "אבל אנו לא חוששים ממנה ואם יכפו עלינו מלחמה, ננצח בה"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, הגיב היום (שישי) לראשונה לאירועים האחרונים בגבול ישראל-לבנון. בנאום שהוקרן בטקס שהתקיים בביירות לזכרם של ההרוגים בתקיפה בקוניטרה לפני שבועיים, שיוחסה בלבנון ובסוריה לישראל, אמר נסראללה כי "הדם הלבנוני והאיראני התערבבו על אדמת סוריה. זוהי אחדות הגורל". במסר ישיר להנהגה הישראלית אמר מזכ"ל ארגון: "ניסיתם אותנו, אל תנסו אותנו שוב. אנחנו לא רוצים מלחמה, אבל לא חוששים ממנה ואם יכפו עלינו מלחמה, נדע איך להתמודד איתה וננצח בה".

סיקור נרחב: מסרים עקיפים בין ישראל לחיזבאללה: מסתמן כי שני הצדדים חותרים לרגיעה ■ לא למלחמה הצינית | טל ניב ■ ההרוגים בפגיעת טיל הנ"ט: רס"ן יוחאי קלנגל וסמ"ר דור חיים ניני

נסראלה האשים כי "ישראל מתנהלת בלבנון ובשמי המזרח התיכון בחופשיות ואין לה שום מעצורים מצד מדינות וממשלות ערב. היא ניצלה את האווירה במדינות ערב וביצעה את התקיפה וההתנקשות בקוניטרה". הוא הוסיף כי "זו זכותינו הלגיטימית להתמודד עם התוקפנות הישראלית בכל מקום, בכל עת ובכל דרך... נגמר המשחק של אתם תתקפו ואנחנו נגיב, אנחנו עכשיו בכללי משחק אחרים. נתניהו מאיים שמי שיפגע בחיילים ישלם את המחיר, אז אני אומר – ישראל תישא באחריות על כל פגיעה באחד מבחורינו". 

נאומו של נסראללה מוקרן בביירות, היוםצילום: אי־אף־פי

הוא טען כי התקיפה בקוניטרה, בה נהרגו גנרל ממשמרות המהפכה האיראניים וחמישה פעילי חיזבאללה, בהם גם ג'יהאד מורנייה, בנו של בכיר חיזבאללה עימאד מורנייה, היא הוכחה לכך ש"בחודשים האחרונים ישראל חזרה למדיניות בהתרסה והתוקפנות הגלויה שלה. זה קורה בגדה וברצועת עזה בקיץ ועכשיו בלבנון".

מזכ"ל חיזבאללה התייחס לתקרית ירי הנ"ט לעבר שיירת צה"ל בגזרת הר דב, בה נהרגו רס"ן יוחאי קלנגל וסמ"ר דור חיים ניני ואמר כי "ישראל העריכה כי חיזבאללה לא יגיב ולא יכיר בכך שישראל פגעה בו, אבל בתוך חצי שעה הודענו שהיתה תקיפה ולא הסתרנו את זה. בעקבות ההודעה הגלויה שלנו ישראל התחילה להתנהל בהססנות ונכנסה לכוננות ספיגה". הוא הוסיף כי "השאלה המרכזית שעלתה אחרי האירוע בקוניטרה היתה 'האם חיזבאללה יגיב? מתי, איך ואיפה?'. התשובה התקבלה ביום רביעי. כל ישראל היתה מתוחה מאז הפעילות בקוניטרה וזה אומר הרבה לגבי החשש הישראלי מחיזבאללה ועל כוח ההרתעה של החיזבאללה. למרות כל האמצעים הטכנולוגיים שלה, לא הצליחה ישראל למנוע את תגובתינו". 

נסראלה השווה בין התקרית בקוניטרה לבין ירי הנ"ט לעבר שיירת צה"ל וטען כי "ירי הנ"ט היה בצהרי היום, כמעט באותה שעה שקרה האירוע בקוניטרה. הם פגעו בשני כלי רכב, אנחנו פגענו בשני כלי רכב, הם ירו טילים, אנחנו ירינו טילים". לדבריו, "ההערכות של ישראל היו טיפשיות והישראלים גילו כי ההנהגה שלהם הימרה על ביטחונם וכלכלתם, וכי הפגיעה בקוניטרה לא תביא להחלשת ההתנגדות, אלא להפך, היא תחזק אותנו".

לדבריו, "יש לנו יתרונות על ישראל. הם ירו ממרחק רב, אנחנו היינו קרובים לשיירה שלהם כשירינו, הם לא מעיזים להודות וליטול אחריות באופן רשמי, אנחנו לקחנו אחריות כמעט באופן מיידי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ