תיעוד: הירי לעמדת יוניפי"ל בדרום לבנון שממנו נהרג החייל הספרדי

חיילים ספרדים תיעדו את עמדת כוח האו"ם בדקות שלפני חילופי האש בין צה"ל לחיזבאללה ובמהלכם. ראש הממשלה נתניהו סיכם על חקירה משותפת של התקרית עם יוניפי"ל

חיילים ספרדים של כוח יוניפי"ל בדרום לבנון תיעדו את חילופי האש בין ישראל לחזיבאללה שבהם נהרג אחד מעמיתיהם ביום רביעי האחרון. הסרטון מתעד את הדקות שלפני חילופי אש וגם את הירי עצמו, ממנו נהרג ככל הנראה החייל הספרדי פרנסיסקו חאווייר סוריה טולדו.

אתמול (שישי) התקשר ראש הממשלה בנימין נתניהו לעמיתו הספרדי, מריאנו רחוי, וסיכם עמו על קיומה של חקירה משותפת לצה"ל ולצבא הספרדי סביב נסיבות מותו של החייל הספרדי, אמרו בלשכתו של ראש ממשלת ספרד.

מלשכת ראש ממשלת ספרד נמסר כי נתניהו הביע תנחומים וצער על מותו של החייל הספרדי והודה לרחוי על נוכחות החיילים הספרדים בכוח יוניפי"ל. רחוי מצידו הביע תנחומים על מותם של שני החיילים הישראלים מאש החיזבאללה. גורמים מלשכת ראש הממשלה בירושלים אמרו כי התנהלה שיחת תנחומים בין ראשי המדינות, ובמהלכה עדכן נתניהו את עמיתו כי מערכת הביטחון סיכמה לבצע חקירה משותפת של האירוע עם יוניפי"ל. 

התקרית החלה כשחיזבאללה ירה מטח טילי נ"ט לעבר שיירה של צה"ל שנסעו באזור הכפר רג'ר. רס"ן יוחאי קלנגל, מפקד פלוגה בגדוד צבר של חטיבת גבעתי, וסמל ראשון דור חיים ניני, לוחם בפלוגה, נהרגו בהתקפה. שבעה חיילים נוספים נפגעו קל עד בינוני, וחיזבאללה לקח אחריות על הפיגוע.

בתגובה לירי חיזבאללה, צה"ל פתח באש לעבר כמה אזורים בדרום לבנון. כמאה פגזי ארטילריה נורו, ובצה"ל השיבו גם בירי טנקים. אחת מהפצצות שירה צה"ל לעבר לבנון הביאה לפגיעה בחייל יוניפי"ל שנהרג. בצבא אמרו כי על אף שנסיבות הפגיעה עדיין אינן ברורות, הם מצרים על המקרה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ