לראשונה מאז כינון הקשרים הדיפלומטיים: שר הביטחון יעלון יבקר בהודו

יעלון יגיע לתערוכת נשק בבנגלור. בישראל, הנחשבת לספקית נשק מרכזית לצבא ההודי, מעריכים כי בואו יחזק את פעילות התעשיות הביטחוניות ברקע עסקאות נוספות בין המדינות

גילי כהן
גילי כהן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
גילי כהן
גילי כהן

שר הביטחון משה יעלון ייצא החודש לביקור רשמי ראשון בהודו. יהיה זה הביקור הראשון של שר ביטחון ישראלי בהודו מאז כוננו הקשרים הדיפלומטיים בין שתי המדינות. דבר הביקור המתוכנן פורסם הבוקר לראשונה ב"ידיעות אחרונות".

יעלון צפוי לטוס להודו באמצע החודש. הוא יבקר בתערוכת נשק בעיר בנגלור, שאליה יגיעו נציגים מתעשיות ביטחוניות ישראליות רבות. בישראל צופים כי ביקורו יחזק את פעילות התעשיות הביטחוניות במהלך התערוכה ההודית, וכבר כיום יש מספר עסקאות ביטחוניות בין המדינות שנמצאות בבדיקה.

ישראל נחשבת לספקית נשק מרכזית בעבור הצבא ההודי, ובחודשים האחרונים דווח על מספר עסקאות נוספות בין ישראל להודו. באוקטובר סיכמה הודו על רכישת אלפי טילים נגד טנקים מדגם "ספייק" של חברת "רפאל", בעסקה המוערכת בשווי של כחצי מיליארד דולרים. בנוסף התחדשה עסקת מכירת טילי הברק הישראליים בעבור ספינות הקרב ההודיות, לאחר שהוקפאה במשך שנים, והודו צפויה לקבל את מאות טילי ה"ברק" החל מהשנה הקרובה.

עסקה נוספת שנמצאת על הפרק היא מכירת מטוסי התרעה עם מערכת AWACS מתוצרת התעשייה האווירית, כעסקת המשך לרכישה קודמת לפני עשור.

היחסים הביטחוניים בין ישראל להודו נחשבים להדוקים והם הוסיפו והתחזקו לאחר בחירתו של נרנדרה מודי לראשות הממשלה ההודית. בחודש יולי האחרון ביקר בישראל שר ההגנה ההודי, ובביקורו דנו במערכת הביטחון על אודות עסקאות נשק נוספות עם התעשייה הישראלית. בהודו ממוקמת הנספחות הצבאית הגדולה ביותר של ישראל, למעט וושינגטון, שם מוצבים שישה שליחים ביטחוניים, מהם שניים קצינים והיתר אזרחים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ