ריבלין נפרד מהרמטכ"ל גנץ ורומז על המשך דרכו: "העם מצפה שתוביל אותו גם כאזרח"

בטקס שנערך בבית הנשיא לרגל סיום כהונתו של הרמטכ"ל, אמר הנשיא כי אין לו ספק שחופשתו תהיה קצרה מהמצופה. גנץ: "אתגרי הביטחון שבפניהם ניצבת ישראל מחייבים חשיבה מתמדת"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

נשיא המדינה ראובן ריבלין אירח היום (שני) את הרמטכ"ל היוצא, בני גנץ, ואת פורום המטה הכללי בבית הנשיא בירושלים לרגל סיום כהונתו. בפתח הישיבה המשותפת לפורום מטכ"ל, אמר ריבלין לגנץ: "העם בישראל מצפה שתוביל אותו ותיאות להמשיך ולשאת במשא העם גם כאזרח".

עוד אמר נשיא המדינה: "העם כבר קרא לך לשוב מאחורי הצאן כאשר כבר פשטת את מדיך מתוך תפקידך הקודם. אין לי ספק שהחופשה האישית שלך תהיה קצרה מהמצופה, עם ישראל זקוק לך בחזית ההנהגה של מדינת ישראל, ואני תקווה שתמשיך ותשפיע בכוחך על מדינת ישראל".

ריבלין הוסיף כי הוא בטוח שלמרות "המזג האווירי הפיקודי השונה" בין"ל גנץ לבין מחליפו המיועד, האלוף גדי איזנקוט, הוא בטוח כי "רוח המפקד, ובראשה המשימה להגנת ישראל והחתירה לביצועה על הצד הטוב ביותר, תמשיך ותפעם בצה"ל".

גנץ וריבלין בטקס בבית הנשיא, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי

גנץ השיב כי זהו "כבוד גדול שמפקדי צבא העם יכולים לבוא לבית העם, שהוא בית הנשיא", והוסיף כי היה לו כבוד גדול לעבוד יחד עם ריבלין לאורך השנים ובתפקידיו הקודמים. "אתגרי הביטחון שבפניהם ניצבת מדינת ישראל, מקרוב ומרחוק, מצפון ומדרום, בממדים רבים, ישנים ומוכרים, חדשים ומתחדשים, הם אתגרים רבים מאוד ומחייבים חשיבה מתמדת", אמר גנץ. "אין לי ספק שגדי מחליפי, שמכיר היטב את הסביבה ואת האתגרים, ניחן בכל הניסיון הנדרש ובכל הנחישות הנדרשת, להמשיך ולהפעיל את הצבא באופן הנכון ובהתאם להנחיות הדרג המדיני".

בתום הברכות סקר בפני הנשיא ופורום מטכ"ל ראש אגף המודיעין, האלוף הרצי הלוי, את ההתפתחויות האזוריות, ונציגי אגף כוח האדם פירטו את התוכניות שעורך הצבא לגיוס אוכלוסיות מיוחדות בצה"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ