תקרית ירי בגבול מצרים: שני בני אדם נהרגו בניסיון הברחה

השניים ניסו לחצות את הגבול מישראל לסיני, ונפגעו בחילופי הירי בין כוחות הביטחון של ישראל ומצרים, לבין חוליית הברחה שהמתינה בצד המצרי של הגבול. במקום נמצאו חמש חבילות סמים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שני בני אדם נהרגו הבוקר (שלישי) בחילופי אש באזור ניצנה, הסמוך לגבול ישראל-מצרים. מבדיקה ראשונית עולה כי מדובר בניסיון הברחה משטח ישראל אל מצרים. שני המבריחים נפגעו בירי בו היו מעורבים כוחות הביטחון של ישראל ושל מצרים, וכן חוליית מבריחים בצד המצרי.

בשעות הבוקר הגיעו שני אנשים לקרבת גדר הגבול, ליד כביש עשר, המוגדר כשטח צבאי סגור וכאזור שבו אסור לאזרחים לשהות. בצד המצרי של הגבול התמקמה חוליית מבריחים, שכללה גם כוח חמוש. לאחר שזוהה ניסיון ההברחה, נפתחה אש מכיוון מצרים לשטח ישראל. חולית המבריחים המצרית השיבה אף היא באש באזור, וכך גם כוח צבאי מיחידת רימון של גבעתי. תחילה אמרו בצבא כי הכוח ביצע ירי הרתעתי בלבד, אך לאחר מכן התברר כי החיילים השיבו אף הם בירי במהלך התקרית.

בתום חילופי האש במקום התברר כי שני האנשים נהרגו. בצבא אומרים כי מדובר בשני מבריחים שהגיעו לגבול מצידו הישראלי. זהותם של שני האנשים טרם ידועה. לא היו נפגעים בקרב כוחות צה"ל. לאחר סריקות שבוצעו באזור, אותרו חמש חבילות סמים בסמוך לגדר במקום, בצד הישראלי, שככל הנראה הועברו במהלך ניסיון ההברחה באזור. 

גבול מצרים, ארכיוןצילום: אליהו הרשקוביץ

במרץ 2012 נהרגו שני מבריחים, ישראלי ומצרי, בחילופי אש באזור הגבול. שבועיים קודם לכן נהרג אדם אחד ושלושה נפצעו בתקרית דומה בגבול, באזור קדש ברנע. כוח צה"ל זיהה כמה אנשים שחדרו את הגבול. לאחר שלא נענו לקריאות לעברם לעצור, פתח הכוח באש לכיוונם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ