תקרית הירי בגבול מצרים: המבריחים שנהרגו נפגעו ככל הנראה מאש צה"ל

שני המבריחים ניסו לחצות את הגבול מישראל לסיני באזור ניצנה. מהתחקיר הצבאי עולה כי החיילים פתחו באש לעבר השניים לאחר שחוליית מבריחים ירתה לעברם ממעבר לגבול

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

מתחקיר שערך הצבא בעקבות תקרית הירי אתמול (שלישי) סמוך לגבול מצרים, בה נהרגו שני מבריחים, עולה כי כוח צה"ל הוא זה שככל הנראה פגע בהם, לאחר שחוליית מבריחים פתחה באש לעברו מעבר לגבול. 

התקרית אירעה אתמול באזור ניצנה, ומבדיקה ראשונית שנערכה אתמול עלה כי היה זה ניסיון הברחה משטח ישראל למצרים. שני המבריחים נפגעו בירי בו היו מעורבים כוחות הביטחון של ישראל ושל מצרים, וכן חוליית מבריחים בצד המצרי.

בשעות הבוקר הגיעו שני אנשים לקרבת גדר הגבול, ליד כביש 10, המוגדר שטח צבאי סגור ואזור שבו אסור לאזרחים לשהות. בצד המצרי של הגבול התמקמה חוליית מבריחים, שכללה גם כוח חמוש. לאחר שזוהה ניסיון ההברחה, נפתחה אש מכיוון מצרים לשטח ישראל. חוליית המבריחים המצרית השיבה אף היא באש באזור, וכך גם כוח צבאי מיחידת רימון של גבעתי. תחילה אמרו בצבא כי הכוח ביצע ירי הרתעתי בלבד, אך לאחר מכן התברר כי החיילים השיבו אף הם בירי במהלך התקרית.

בתום חילופי האש במקום התברר כי שני האנשים נהרגו. בצבא אמרו אתמול כי אלה שני מבריחים שהגיעו לגבול מצדו הישראלי, אך הוסיפו כי זהותם של השניים אינה ידועה. לא היו נפגעים בקרב כוחות צה"ל. לאחר סריקות שבוצעו באזור, אותרו חמש חבילות סמים סמוך לגדר במקום, בצד הישראלי, שככל הנראה קשורות לניסיון ההברחה באזור. 

במארס 2012 נהרגו שני מבריחים, ישראלי ומצרי, בחילופי אש באזור הגבול. שבועיים קודם לכן נהרג אדם אחד ושלושה נפצעו בתקרית דומה בגבול, באזור קדש ברנע. כוח צה"ל זיהה כמה אנשים שחדרו את הגבול. לאחר שלא נענו לקריאות לעברם לעצור, פתח הכוח באש לכיוונם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ