מאות בהלוויית אדל ביטון: "נתת לנו שיעור של אהבה"

בהלווייתה של ביטון, שמתה מסיבוך של דלקת ריאות לאחר שנפצעה אנושות בפיגוע לפני שנתיים, השתתפו גם יו"ר הכנסת אדלשטיין והשר בנט. אמה של ביטון: "הלב שלי נקרע"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

מאות בני אדם השתתפו היום (רביעי) בהלוויית הילדה אדל ביטון, שמתה אתמול מסיבוך של דלקת ריאות שנתיים לאחר שנפצעה אנושות מזריקת אבנים בגדה. בהלווייה שנערכה ביישוב יקיר בשומרון, בו מתגוררת משפחת ביטון, לקחו חלק בין היתר גם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שר הכלכלה נפתלי בנט, ח"כ מירי רגב ומועמד "כולנו" לכנסת, יואב גלנט.

בתחילת הלווייה ספדה לה אמה, אדווה, ואמרה "ילדה יקרה אהובה שלי. כל כך קשה לי לכתוב ולדבר עליך בלשון עבר... מיום פציעתך ידעתי שאעזוב הכול כדי לטפל בך - דרך שידעתי את תחילתה אבל לא את סופה. לא ויתרת לוחמת שלי, בני העוולה לא הצליחו לקחת את יופייך, יפה שלי, הלב שלי נקרע".

אחרי האם ספד לאדל אביה, רפי ביטון, שאמר כי "עם הכול אני מוכן להתמודד, רק לא עם הריק. לריק אין לי פתרון. העצב והיגון יאכלו אותי. אבל, אתה, אלוהים בדרכך - מי יגיד לך מה תעשה ואיך תנהג? צירפת אותי למשפחת השכול הכל כך גדולה בעם הזה. עכשיו מה שעומד לנגד עיניי זה שעון חול שעליו אסתכל ואחכה לזמן שבו אצטרף אלייך. לכל המנחמים, גם שתיקה נחשבת כנחמה".

אמה של אדל מעל גופת בתה, היום ביישוב יקירצילום: אילן אסייג

יו"ר הכנסת אדלשטיין ספד לביטון ואמר: "אדל יקרה ואהובה, בשעות קשות של הלם ויגון אנחנו מנסים לראות מעט מהאור. אין לי מלות נחמה. אנחנו נפרדים ממך בטרם עת. נשמה כל כך גדולה בגוף קטן. בחייך הקצרים נתת לנו שיעור גדול עם הורייך. אמך ואת נקלעתן לפיגוע אבנים, ההורים לא ויתרו ונלחמו על הסיכוי להשתקם. האמנו שתחזרי למסלול חיים תקין. השיעור הזה של אהבה ללא תנאי נגדע באופן לא צפוי".

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט דיבר גם הוא בהלווייה ואמר: "אדל היקרה, ילדה קטנה ולוחמת גדולה. באנו להיפרד ממך אבל מה אומרים על קבר של ילדה בת ארבע? מה אומרים על קבר של ילדה שחצי מחייה למדה ללכת ובחצי השני ניסתה לחזור ללכת? מה אומרים על קבר של ילדה שחצי מחייה למדה לצחוק ובחצי השני נלחמה כדי לחייך?".

אדל ביטוןצילום: באדיבות המשפחה

ביטון נפצעה במארס 2013 בכביש 5 (חוצה שומרון), סמוך לאריאל. ביטון ובני משפחתה נסעו במכוניתם מההתנחלות יקיר שבשומרון בו הם מתגוררים אל המרכז. אבן שפגעה ברכב גרמה לסטייה מהדרך ולהתנגשות במשאית שנעצרה בצד הדרך - גם כן בגלל יידוי אבנים. שתי אחיותיה של ביטון, בנות ארבע ושש בעת האירוע, נפצעו קל-בינוני ובינוני בהתאמה. גם האם נפגעה אז באורח בינוני. חמישה נערים מהכפר כיף אל חרס הסמוך הואשמו בהשלכת האבנים, ומשפטם מתנהל בבית המשפט הצבאי שומרון.

ביטון פונתה אז לבית החולים שניידר במצב אנוש, עם פגישת ראש קשה, ולא התאוששה מאז התאונה. לאחר האשפוז היא עברה לבית החולים השיקומי לוינשטיין ורק בספטמבר האחרון, אחרי שנה וחצי שם השתחררה לביתה. בינתיים ילדה אמה של ביטון, אדווה, בן נוסף, שנקרא אחיה. 

מכוניתם של בני משפחת ביטון אחרי ההתנגשות במשאית בכביש 5, ב-2013צילום: אורן זיו

בתחילת השבוע החלה ביטון להשתעל. היא פונתה לבית חולים שם אובחנה דלקת ריאות. מצבה הידרדר במהרה, ובצהריים מסרה אדווה ביטון הצהרה לעיתונאים: "כולי תפילה שנראה נס נוסף כפי שראינו בפעם הקודמת. הרופאים עושים את המיטב, נלחמים. אין לי מילים לתאר את המסירות העילאית שנעשית פה. אלו שעות קשות ונקווה שנעבור אותן. אנחנו מחזקים את ידי הרופאים".

לדברי האם, "אין ספק שזו השתלשלות של פגיעות נוירולוגיות שמהן היא סובלת שמקשים על כל ההתמודדות הרפואית שלה. כל פיפס קטן מכניס אותה לסטרס מאוד גדול. אני מרגישה שהילדה הזו היא לא רק ילדה שלי אלא של כולם, אין אחד שלא מתפלל. הקדוש ברוך הוא רוצה כנראה הרבה תפילות ואני לא יודעת לפרש את זה". 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ