חמי שלו
ניו יורק

הסנאטור הדמוקרטי הבכיר דיק דרבין, שראש הממשלה בנימין נתניהו דחה את הזמנתו להיפגש עמו בביקורו הקרוב בארה"ב, פרסם היום (רביעי) הודעת גינוי פומבית נדירה בעקבות דחיית ההזמנה.

"סירובו להיפגש מהווה אכזבה עבור אלה מאתנו שעמדו לצד ישראל במשך עשרות שנים", מסר דרבין מאילינוי, אחד מתומכי ישראל הבולטים בקונגרס. "הצענו לראש הממשלה הזדמנות לאזן את ההזמנה מעוררת המחלוקת הפוליטית של יושב ראש בית הנבחרים ביינר, באמצעות פגישה פרטית עם דמוקרטים המחויבים לשמירה של תמיכה דו-מפלגתית חזקה בישראל".

הלילה פרסמה סוכנות הידיעות רויטרס מכתב ששלח נתניהו לדרבין ולסנאטורית דיאן פיינסטיין מקליפורניה, שביקשו להיפגש עמו, ובה הודיע על דחיית ההזמנה. "אף שאני מעריך מאוד את הזמנתכם האדיבה להיפגש עם סנאטורים דמוקרטים, אני מאמין כי ההחלטה לעשות זאת בזמן כזה עלולה להחמיר את התפיסה המוטעית של מפלגתיות סביב ביקורי הקרֵב", כתב.

יום קודם לכן דווח כי דרבין ופיינסטיין הזמינו את נתניהו לפגישה בדלתיים סגורות עם סנאטורים דמוקרטים, והזהירו כי הפיכת יחסי ישראל וארה"ב לנושא פוליטי עלולה לגרור "השלכות מתמשכות". זאת, על רקע המשבר הדיפלומטי בין הבית הלבן ולשכת נתניהו בעקבות הזמנת ראש הממשלה לנאום בקונגרס, שנתפסה בממשל כלא ראויה.

דיק דרבין (מימין) עם מנהיג הרוב בסנאט מיץ' מיטשל ועם יו"ר בית הנבחרים ג'ון ביינרצילום: אי־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ