חיל האוויר עצר את אימוני טייסות הקרב בשל שורת תקריות בטיחות השבוע

במקום האימונים, יערכו בחיל שיעורים והרצאות על בטיחות הטיסה. השבוע נשלח טייס לחמישה ימים בכלא, לאחר ששני מטוסי קרב חלפו קרוב מאוד זה לזה

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

כל טייסות הקרב בחיל האוויר עצרו היום (חמישי) את האימונים, ויערכו במקום זאת שיעורים והרצאות על בטיחות הטיסה. זאת, לאחר שמפקד חיל האוויר, האלוף אמיר אשל, הורה על הפסקת אימוני טייסות הקרב בחיל בשל שורת תקריות בטיחות שאירעו במהלך השבוע האחרון. 

בתחילת השבוע הוחלט לעצור את טיסות כלל החיל למשך חצי יום, גם כן בשל אירוע בטיחות, כששני מטוסי קרב מסוג "בז" (אף-15) חלפו קרוב מאוד זה לזה באופן המהווה סיכון. מפקד טייסת הקרב, בה היתה התקרית בטיחות, החליט להעמיד לדין משמעתי את אחד מטייסי הקרב בטייסת, בשל בעיית משמעת שלטענתו גרמה לתקרית. הטייס נשלח לחמישה ימים בכלא.

אתמול התרחשה תקרית בטיחות נוספת, כאשר מטוס קרב מדגם "ברק" (אף-16) חלף קרב מאוד למטוס תובלה מסוג "קרנף". על כן, החליט אתמול מפקד חיל האוויר לעצור את כל האימונים במהלך היום בטייסות הקרב. בצבא הגדירו את אירועי הבטיחות כ"חמורים".

מטוס מסוג "בז" בתרגיל בעובדה, ב-2013צילום: אילן אסייג

במהלך השבוע היתה תקרית בטיחות נוספת, כשכלי רכב עלה על מסלול טיסה, בסמוך להמראה מתוכננת. בתקרית נוספת שהתרחשה השבוע, שאינה קשורה דווקא לבטיחות הטיסה, נפגע מטוס "סופה" מפגיעת ציפור בקוקפיט של מטוס הקרב.

מצה"ל נמסר כי הפעילות המבצעית והכוננויות בחיל האוויר יתקיימו כמתוכנן. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ