לשכת נתניהו גינתה את המודעות שמימן מקורב לאדלסון ודרמר נגד רייס וקלינטון

מודעה שפורסמה בניו יורק טיימס האשימה את היועצת לביטחון לאומי בבית הלבן, סוזן רייס, כי העלימה עין מרצח עם. סרטון נוסף תוקף את הילרי קלינטון על שאינה תומכת בנאום נתניהו

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המודעה בגנות סוזן רייס שפורסמה בניו יורק טיימס

לשכת ראש הממשלה גינתה הבוקר, שעה קלה לפני המראתו של בנימין נתניהו לארצות הברית, את המודעות שפורסמו בתקשורת האמריקאית נגד היועצת לביטחון לאומי בבית הלבן סוזן רייס ונגד שרת החוץ לשעבר הילרי קלינטון. "אנו מגנים את המודעות הללו ומתנגדים להתקפות אישיות מכל סוג, אין לנו קשר למודעות הללו ואנו סבורים שהשיח בנושא איראן צריך להתנהל באופן ענייני", אמרו בלשכת נתניהו.

אתמול פורסמה בניו יורק טיימס מודעה על עמוד שלם נגד רייס על רקע דברי הביקורת החריפים שלה בהם טענה כי נאומו של נתניהו בפני הקונגרס האמריקאי הוא מהלך הרסני עבור מרקם היחסים בין ישראל לארה"ב. במודעה הואשמה רייס כי "עצמה עיניים" אל מול רצח העם ברואנדה בשנות ה-90 כאשר שימשה אחראית על אפריקה במועצה לביטחון לאומי בבית הלבן תחת הנשיא קלינטון.

מי שאחראי לפרסום המודעה הוא הרב שמולי בוטח מניו ג'רזי. בוטח קיבל בעבר תרומה של מאות אלפי דולרים מאיל הקזינו, שלדון אדלסון, במסגרת ניסיונות של בוטח להיבחר לקונגרס. אדלסון נחשב לפטרונו של נתניהו והבעלים של העיתון ישראל היום שתומך בראש הממשלה. גם כיום אדלסון תורם לעמותה שבראשה עומד בוטח. הרב בוטח הוא גם חבר אישי ומקורב לשגריר ישראל בארה"ב רון דרמר. לפני שעלה לישראל, אף הועסק דרמר על ידי בוטח ושימש כנשיא של אחת העמותות שבוטח מפעיל בארה"ב.

הרב שמולי בוטח, ב-2009צילום: דן קינן

המודעה השנייה שפורסמה במהלך סוף השבוע היא סרטון קצר שאמור להיות משודר בערוצי הכבלים בארה"ב ותוקף את שרת החוץ לשעבר קלינטון שעשויה להיות מועמדת לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית ב-2016 על כך שאינה מביעה תמיכה בנאומו של נתניהו. מי שהפיקה את הסרטון ומימנה אותו היא ועדת החירום למען ישראל – ארגון שבכיריו נמנים על הקצה הימני במפלגה הרפובליקאית וגם הם נחשבים למקורבים לנתניהו, דרמר ואדלסון. 

הסרטון נגד קלינטון:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ