צווים מינהליים חמורים נגד הנכד של כהנא מרחיקים אותו לשנה מהגדה

שני צווים שהוצאו למאיר אטינגר, פעיל ימין מוכר, מרחיקים אותו גם לחצי שנה מירושלים, וקובעים לו מעצר בית לילי למשך שלושה חודשים. העליון עיכב את כניסתם לתוקף ביממה

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

מפקדי פיקוד העורף ופיקוד המרכז, האלופים אייל אייזנברג וניצן אלון, הוציאו השבוע צו מינהלי חריג למאיר אטינגר, תושב המאחז גבעת רונן בשומרון ונכדו של מנהיג כך, הרב מאיר כהנא. הערב (רביעי), לבקשת אטינגר, הוציא בית המשפט העליון צו ארעי שעיכב את כניסתם של הצווים לתוקף.

אטינגר הוא פעיל ימין מוכר שהורשע בקיום מעקבים אחרי כוחות צה"ל כדי למנוע פינוי מאחזים. הוא היה גם אחד מעשרה פעילי הימין שנכנסו בינואר 2014 לכפר קוצרא בגדה המערבית, הוכו על ידי פלסטינים ונמסרו לידי צה"ל.

הפגנה לשחרור אטינגר וחבריו ב-2012צילום: אוליבייה פיטוסי

אחד הצווים שהוצאו לו נחתם בידי אלוף פיקוד המרכז ניצן אלון, והוא מורה על הרחקתו של אטינגר מיהודה ושומרון לתקופה של שנה. צו נוסף, שנחתם על ידי אלוף פיקוד העורף אייל אייזנברג, מורה על הרחקתו לחצי שנה מירושלים, על מעצר בית לילי לשלושה חודשים, ועל איסור יצירת קשר עם שישה מחבריו, לתקופה של שישה חודשים.

בארגון "חוננו", המייצג את אטינגר, מסרו בתגובה כי "אנו מגנים את הוצאת הצו הדרקוני והחריג בחומרתו. מדובר בצעד היסטרי וכמעט חסר תקדים מצד צה"ל והשב"כ, המופנה דווקא נגד המתיישבים, במקום שיופנה נגד פורעים ערבים. שוב אנו עדים לכך שמערכת הביטחון שכחה מי הוא האויב ומיהו האוהב".

אטינגר עתר לבית המשפט וטען כי לא יוכל לעמוד בצו, מכיוון שהוריו מתגוררים בירושלים והורי אשתו בשטחים, ודרש שייערך לו שימוע. "התנהלות זו אינה ראויה ומהוה גזרה שלא ניתן לעמוד בה, וספק עם המשיבים עצמם היו ערים לאופן ביצועה", כתב עורך דינו עדי קידר. "עינינו הרואות כי הצווים נחתמו כבר לפני מספר ימים והמשיבים לא נחפזו בביצועם. בנסיבות אלו לא יגרם שום נזק או סיכון לאזור בדחיית ביצועם כדי לאפשר לעותר להתארגן כיאות למול הגזרה הדרמטית שנפלה עליו". בית המשפט הקפיא את הצווים ל24 שעות והורה למדינה להגיב עד מחר בחצות היום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ