ישראל הודיעה על הכפלת כמות המים שתעביר לרצועת עזה - מדיני ביטחוני - הארץ

ישראל הודיעה על הכפלת כמות המים שתעביר לרצועת עזה

מתאם הפעולות בשטחים הודיע כי מעתה יועברו לרצועה 10 מיליון קוב מים בשנה. בעבר התריעו מומחים כי אם מצוקת המים לא תטופל לא ניתן יהיה לספק את צרכי תושבי הרצועה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ג'קי חורי
ג'קי חורי

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב מרדכי, הודיע היום (רביעי) על הכפלת כמות המים לשתייה שתועבר לרצועת עזה - מ-5 ל-10 מיליון קוב בשנה. מרדכי מסר כי ההחלטה נובעת מהצורך לשפר ולהגדיל את אספקת המים לתושבי הרצועה, והוסיף כי הוא מקווה שאנשי חמאס לא יגנבו מהם מים כפי שהם גונבים את חומרי הבניין שנועדו לשיקום הבתים ברצועה.

בינואר אשתקד התריעו מומחים ישראלים ופלסטינים כי מצוקת המים ברצועה מחייבת אספקה נוספת מיידית של מים באיכות טובה - אחרת לא ניתן יהיה לספק את צרכיהם הבסיסיים של תושביה והיא תהפוך מוקד להתפשטות מחלות בשל איכות המים המידרדרת.

פרופ' אורי שני, לשעבר ראש רשות המים אמר אז כי ברצועה כבר קיים שיעור גבוה ביותר של מחלות ילדים שמקורן במים מזוהמים, ואלו עלולות להתפשט גם לתוך ישראל. גדעון ברומברג, המנהל הישראלי של ארגון "ידידי כדור הארץ - המזרח התיכון", אמר: "אנחנו עומדים בפתחו של אסון, כי עוד מעט לא יהיו מים בעזה. אף גדר לא תעצור מיליון וחצי בני אדם ששלטון חמאס לא נותן להם פתרון. הם ינסו להגיע לישראל כדי להשיג מים לשתייה".

בפברואר אותה שנה פרסם ארגון "בצלם" דו"ח שלפיו יותר מ-90% מהמים ברצועת עזה אינם ראויים לשתייה. עוד נאמר בדו"ח כי רק כרבע ממשקי הבית זוכים לאספקת מים זורמים מדי יום, וכי גם זו מוגבלת לשעות ספורות בלבד. הלחימה ברצועה בקיץ האחרון רק החמירה את המצב, בין היתר בשל הפגיעה בתשתיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ