חייל ירה באוויר כדי לפזר עשרות מתנחלים שניסו למנוע מניידת משטרה לצאת מבת עין

כוח משטרתי הגיע להתנחלות בגוש עציון כדי לעצור חשודים בפשיעה לאומנית, והותקף בידי כמה עשרות מתושבי המקום. חייל מכוח שהוזעק לתגבור חשש לחייו ופתח בירי לאוויר

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים57
חיים לוינסון

עימות חסר תקדים בהתנחלות בת עין: חייל צה"ל ירה הבוקר (ראשון) באוויר לאחר שהוקף על ידי מתנחלים מהיישוב בגוש עציון, שניסו למנוע מעצר של כמה מחבריהם. המשטרה עצרה אחר הצהריים קטין מההתנחלות בחשד לתקיפת כוחות צה"ל. 

הבוקר בשעה 11 הגיעו להתנחלות בלשים מהמשרד לפשיעה לאומנית במחוז ש"י כדי לעצור שני צעירים החשודים בעימותים אלימים עם פלסטינים. לאחר שהעצורים נלקחו לניידת, הקיפו כמה אנשים את כלי הרכב המשטרתי במטרה למנוע מהשוטרים להוציא את העצורים מתחומי ההתנחלות.

למקום הגיעו כמה חיילים לתגבור, שבמהרה הוקפו גם הם על ידי עשרות אנשים, ואחד החיילים במקום חשש לחייו והחל לירות באוויר. מפקד חטיבת עציון, אלוף-משנה עמית ימין, הגיע למקום כדי לתחקר את האירוע.

מפקד מחוז ש"י החדש, שלומי מיכאל, אמר כי "הבוקר הנחתי את היחידה לפשיעה לאומנית לפעול במהירות ובאפס סובלנות כלפי פורעי חוק שתקפו הבוקר את כוחות הביטחון".

ההתנחלות בת עין. למצולמים אין קשר לידיעהצילום: אמיל סלמן ג'יני

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "עשרים מפרי סדר יהודים התעמתו באלימות עם כוחות צה"ל ויידו אבנים לעברם, אז ירה אחד החיילים לאוויר. צה"ל רואה בחומרה אירועים מסוג זה שמעבר להיותם בלתי חוקיים יש בהם משום הסתת קשב הכוחות ממשימתם העיקרית, היא שמירה על בטחון הגזרה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ