שוחרר ישראלי שנחטף לפני כחודש בניגריה

בן 70, שעובד בחברת תשתיות, נחטף יחד עם נהגו על ידי כנופיית עבריינים בעת שהיה בדרכו לשדה התעופה והוחזק בג'ונגל. הוא שוחרר לאחר תשלום כופר

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ישראלי כבן 70, שעובד עבור חברת תשתיות זרה ונחטף לפני כחודש בניגריה על ידי כנופיית עבריינים מקומית, שוחרר לאחר שהחוטפים דרשו כופר של מאות אלפי דולרים. מקור במשרד החוץ ציין כי האיש שוחרר לאחר שהיה מוחזק חמישה ימים בג'ונגל, אחרי שהחברה בה הוא עובד שילמה את הכסף לחוטפים.

חטיפות של אזרחים זרים ומקומיים עבור כופר הן עניין שבשגרה בניגריה. חטיפתו של האזרח הישראלי היתה במסגרת חטיפות אלה ולא היתה קשורה להיותו ישראלי או לארגון טרור כזה או אחר. למרות זאת, במשרד החוץ שמרו על הפרשה בפרופיל נמוך מחשש לחייו של האיש. שגריר ישראל אורי פלטי עמד בקשר הן עם החברה הזרה והן עם כוחות הביטחון המקומיים בפרשה.

האיש היה בדרכו לשדה התעופה של לאגוס שבניגריה כדי לקחת טיסה לבירה אבוג'ה, ואנשי כנופיה עצרו את רכבו ואת הנהג שלו. במשך חמישה ימים הוא הוחזק בידי חברי הכנופיה בג'ונגל. החוטפים לא פגעו בו. אחרי כמה ימים של משא ומתן סיכמה החברה הזרה עם החוטפים על סכום הכופר, שלבסוף היה נמוך מהדרישה המקורית של החוטפים, והאיש שוחרר. 

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ