גילי כהן
גילי כהן

סגן מפקד אוגדה מרחבית 80, אל"מ אריק חן, אשר אחראית על הגבול עם מצרים, אמר אתמול (רביעי) בשיחה עם כתבים כי איום המדינה האיסלאמית (דאעש) באזור "מאוד מעסיק את הצבא ומשפיע על אופן המוכנות שלנו מול אירוע שיכול להתפתח". לדברי הקצין, בצה"ל "יודעים מה היכולות ומה הכוונות" של מחוז סיני של הארגון - אלו שבאות לידי ביטוי בלחימה מול כוחות הביטחון המצריים, ואלו שעלולות להיות מופנות בעתיד גם כנגד ישראל, ועל כן נערכים לכך.

מאז חודש ספטמבר האחרון, גדל בצורה ניכרת מספר הנפגעים בפיגועים שביצע ארגון אנסאר בית אל-מקדס, שנשבע בשנה האחרונה אמונים לדאעש ונחשב כעת למחוז סיני של הארגון. הפעילים שואפים להשיג אמצעי לחימה הנחשבים לאיכותיים, בהם טילי נ"ט מדגם קורנט, אמצעי נ"מ, ומטעני נפץ רבים. "התרחיש מולו אנחנו מתמודדים הוא של פיגוע מול הכוחות שלנו או מול אזרחים במרחב. זה יכול להיות ביישובים באזור ניצנה, באילת, בציר 12, בו היו כבר בעבר אירועים", אמר אל"מ חן, "התרחיש הוא של פיגוע מורכב, לא במוקד אחד וסביר להניח שגם ללא התרעה, ומולו אנחנו צריכים להתמודד".

מחוז סיני של הארגון פרסם היום ציוץ בטוויטר, בו הוא מאיים על ישראל בירי 150 רקטות לעברה. לפי נתוני השב"כ, בשנת 2014 שוגרו 32 רקטות מסיני לעבר שטח ישראל, 30 מהן במהלך מבצע "צוק איתן".

הלוויות ארבעת חברי אנסאר בית אל-מקדס שנהרגו ברפיח המצרית, 2013צילום: רויטרס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ