ליברמן: ההחלטות החשובות בנוגע לגרעין האיראני מתקבלות בירושלים - לא בוושינגטון

בראיון לסוכנות ידיעות רוסית, אמר שר החוץ כי ביטחונם של אזרחי ישראל אינו באחריות ארה"ב וכשמדובר בנושא האיראני, "אנחנו צריכים לקבל החלטות ברורות בירושלים"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

שר החוץ אביגדור ליברמן אמר היום (שני) לתקשורת הרוסית כי ההחלטות החשובות בנוגע לגרעין האיראני מתקבלות בישראל, ולא בארצות הברית. "הדבר החשוב ביותר הן ההחלטות המתקבלות בירושלים, ולא הדיבורים בוושינגטון", אמר ליברמן בראיון לסוכנות ידיעות ממשלתית רוסית "ספוטניק". "אני חושש שכשמדובר בנושא האיראני, אנחנו צריכים לקבל החלטות ברורות בירושלים".

ליברמן הוסיף בראיון כי ביטחונם של אזרחי ישראל הוא "לא באחריות נשיא ארצות הברית או הקונגרס האמריקאי", ולדבריו, "החובה המידית של הממשלה היא לעשות כל דבר אפשרי כדי שכולם ירגישו ביטחון".

בהתייחס ליחסים בין ישראל לארה"ב, אמר שר החוץ שהקשר האישי בין נשיא ארה"ב ברק אובמה וראש הממשלה של ישראל בנימין נתניהו הוא "לא הכי טוב". עם זאת, הוסיף שר החוץ כי "הקשרים בין המדינות עצמן חזקים ויציבים, בגלל שהם מבוססים על שיתוף פעולה רחב בתחומי הביטחון, הכלכלה, המדע ובשל הקהילה היהודית הגדולה. אני לא מצפה שהבסיס של היחסים ייפגע. לא צריך להיות דרמטי".  

ליברמן במערת המכפלה, אתמולצילום: אמיל סלמן

אתמול התחדשו שיחות הגרעין עם איראן בעיר לוזאן בשווייץ, זאת במטרה להגיע להסכם מסגרת עד סוף חודש מארס. שלשום אמר שר החוץ האמריקאי, ג'ון קרי, כי הוא מקווה ש"בימים הקרובים" יהיה ניתן להגיע להסכם ביניים.

במקביל לדבריו של שר החוץ, אמר מנהיג הרוב הרפובליקאי בסנאט האמריקאי, מיץ' מקונל, כי אובמה נמצא על סף השגתו של "הסכם רע מאוד" בנושא הגרעין, והבהיר כי הקונגרס ישקול היטב כל הסכם כזה. "מסתבר שהממשל נמצא על סף חתימה על הסכם רע מאוד עם אחד המשטרים הגרועים בעולם, וההסכם ירשה להם להמשיך לקיים את התשתית הגרעינית שלהם", אמר מקונל בתוכנית "מצב האומה" של רשת סי־אן־אן והוסיף: "אנחנו מפחדים מזה מאוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ