שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ג'קי חורי
ג'קי חורי
ג'קי חורי
ג'קי חורי

ראש הממשלה הפלסטיני, ראמי אל-חמדאללה, יבקר מחר (רביעי) ברצועת עזה בראש משלחת של שרים ופקידים בכירים. מדובר בביקור השני של אל-חמדאללה בעזה בתפקידו כראש הממשלה. לפי ההודעה שיצאה מלשכתו של אל-חמדאללה, ביקורו ייערך במסגרת המאמצים ליישום התוכנית לשיקום הרצועה לאחר מבצע "צוק איתן" ובמסגרת הקריאה לקהילה הבינלאומית למלא את התחייבויותיה הכספיות לשיקום הרצועה. 

בחמאס הודיעו בתגובה כי הביקור לא יסייע לתושבי הרצועה אם יהיה ייערך למען הפרוטוקול בלבד ולא יציג פתרונות מעשיים לשיקום. בחמאס וברשות מחליפים האשמות לגבי העיכוב בשיקום. ברשות טוענים כי חמאס לא מאפשר משילות לממשלת הפיוס, בעיקר בכל הקשור לשליטה במעברי הגבול, בעוד בחמאס טוענים כי הרשות מנסה להחזיר אליה את השליטה תוך התעלמות בוטה מפקידי החמאס, שהם חלק מהעם הפלסטיני.

בתוך כך, ממשלת אלג'יריה צפויה להעביר 52 מיליון דולר לרשות הפלסטינית כסיוע כספי עקב המצוקה הכלכלית שבה נתונה הרשות בשל הקפאת המסים הפלסטיניים על ידי ישראל. הכסף יועבר בימים הקרובים ויסייע בתשלום משכורות חלקי לפקידי הרשות.

אל-חמדאללה בביקור בשכונת סג'עייה ברצועת עזה, באוקטוברצילום: רויטרס

בחודש אוקטובר האחרון ערכה ממשלת הפיוס הפלסטינית את ישיבתה הראשונה ברצועת עזה, לראשונה מאז 2007. אל-חמדאללה כל השרים המתגוררים בגדה המערבית נכנסו לרצועה דרך מחסום ארז, לאחר שקיבלו מישראל את היתרי המעבר הדרושים. לפני פתיחת ישיבת הממשלה, אמר אל-חמדאללה במסיבת עיתונאים כי שיקום הרצועה והחזרת החיים למסלולם בעזה יהיו הנושאים שיעמדו בראש סדר העדיפויות של ממשלתו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ