מת מפצעיו הפלסטיני שנפגע מאש צה"ל ליד בית אל

עלי מחמוד סאפי נפגע מאש חיה במחנה הפליטים אלג'לזון ביום רביעי האחרון, ומאז אושפז במצב אנוש בבית חולים ברמאללה. מצ"ח תפתח בחקירה

גילי כהן
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
ג'קי חורי

מת מפצעיו הנער הפלסטיני שנורה מאש צה"ל בשבוע שעבר במחנה הפליטים אלג'לזון. לפי הפלסטינים, ההרוג, עלי מחמוד סאפי בן 17, נפגע מירי חי של כוח צה"ל מחטיבת כפיר שהשתמש ברובה "רוגר" (0.22) במהלך הפגנה במחנה הפליטים שליד בית אל. המשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח) הודיעה כי תפתח בחקירת המקרה. 

בית החולים ברמאללה דיווח כי סאפי נפצע אנושות לאחר שנורה בחזהו. בשבוע החולף סאפי היה שרוי בתרדמת עד להידרדרות במצבו היום. עדי ראייה לתקרית סיפרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי החיילים ירו בתגובה ליידוי אבנים לעברם. הפלסטינים הפגינו במחאה על מחסום שהוקם בין מחנה הפליטים להתנחלות בית אל. 

בקיץ האחרון, במהלך החיפושים אחר שלושת הנערים החטופים בגדה המערבית, נורה למוות פלסטיני בן 23 על ידי כוח צה"ל באותו מחנה הפליטים ליד רמאללה. 

ב-2013 דיווחו פלסטינים כי בן 15 נהרג גם כן באלג'לזון מאש כוחות צה"ל. לפי דיווחים שהתקבלו מפי עדי ראיה, וג'יה ארמחי נורה בגבו על ידי צלף. הוא פונה לבית החולים הממשלתי ברמאללה, שם נקבע מותו. לפי הכוח הצבאי, החיילים ביצעו ירי לאוויר אך לא זיהו פגיעה. 

עדי הראיה הוסיפו ודיווחו כי לא היו עימותים שקדמו לאירוע. כמו כן, לא דווח על מעצרים באזור. אביו של הנער, וג'די ארמחי, אמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית מען, כי אחד החיילים שהיה בעמדת תצפית בהתנחלות בית אל ירה אל עבר בנו, בשעה שצעד ליד בית הספר לבנים באלג'לזון - ופגע ישר בגבו.

בחודש שעבר נהרג פלסטיני בן 19 מאש צה"ל, בעימות בין כוחות הצבא לפלסטינים במחנה הפליטים דהיישה שליד בית לחם. חייל צה"ל נפגע קל בראשו ופונה לקבלת טיפול רפואי. העימותים פרצו כשהחיילים נכנסו למחנה הפליטים על מנת לבצע מעצרים. לפי הצבא, במקום התפתחו עימותים שכללו יידוי אבנים ולבנים והשלכת בקבוקי תבערה מצד פלסטינים והכוח פתח באש לעבר אחד המשתתפים בעימותים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ