בכירים ברשות: לא הקפאנו את הפניה להאג בתמורה להעברת כספי המסים, זה ספין של נתניהו

ברמאללה טענו כי המידע השגוי לדבריהם מופץ על ידי ישראל, וכי ההליכים בפני בית הדין הבינלאומי נמשכים כרגיל. בכיר ברשות: הכסף שהועבר הוא פלסטיני, נתניהו לא עושה טובה

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

בכירים בלשכתו של נשיא הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן), הכחישו אמש (ראשון) בתוקף דיווחים לפיהם העברת כספי המסים לרשות הפלסטינית בוצעה בתמורה להתחייבות פלסטינית שלא להמשיך בהליכים בבית הדין הבינלאומי בהאג. פקיד פלסטיני בכיר אמר בשיחה ל"הארץ", כי בסביבתו של נתניהו מנסים להפיץ מידע שגוי ברוח זו. "ההליכים בפני בית הדין נמשכים כרגיל והצפייה שבית הדין יפתח בחקירה בקרוב בסוגיות ההתנחלויות וגם המלחמה האחרונה בעזה", מסר.

לדברי הבכיר, "מדובר בספין של לשכת ראש הממשלה ואין שום הסכמה כזו. הכסף שהעביר נתניהו הוא כסף פלסטיני והוא לא עושה טובה". הבכיר הוסיף כי מבחינת ההנהגה הפלסטינית, ההחלטה להמשיך בהליכים בבית הדין הבינלאומי היא חד משמעית. "ביום רביעי השבוע, באחד באפריל, פלסטין תהיה חברה בבית הדין הבינלאומי ושר החוץ הפלסטיני ד"ר ריאד אלמאלכי, ייצג את פלסטין בפני בית הדין", הדגיש והוסיף כי הדברים נאמרו על ידי אבו מאזן כבר בשבת, בפסגת הליגה הערבית שהתקיימה בשארם א-שייח.

ראש הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס בוועידת הפסגה של הליגה הערבית, בשבתצילום: רויטרס

בארבעת החודשים האחרונים הקפיאה ישראל את כספי המסים הפלסטיניים, בעקבות הפנייה הפלסטינית לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג. בחודשים האחרונים מאז הוקפאו הכספים, הופעל על ישראל לחץ כבד מצד ארה"ב והאיחוד האירופי לשחרר את הכספים, וזאת בשל המצב הכלכלי החמור בשטחים והחשש לקריסה כלכלית של הרשות הפלסטינית שתוביל לאנרכיה בגדה המערבית.

ביום חמישי, שבוע וחצי לאחר הבחירות, דווח ב"הארץ" כי ישראל החליטה להפשיר מאות מיליוני שקלים מכספי המסים שהיא גובה עבור הפלסטינים. בישראל הוחלט להעביר לפלסטינים את כספי המסים שנצברו עד פברואר, אך תקזז מהסכום  תשלומים עבור שירותים שניתנו לאוכלוסייה הפלסטינית מצד ספקים ישראלים כגון חברת החשמל, מים ובתי חולים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ