החשדות נגד החייל מבת עין: חריגה מסמכות עד כדי סיכון ביטחון המדינה ומסירת ידיעות מסווגות

הותרו לפרסום החשדות נגד יעקב סלע, העצור כשלושה שבועות. על פי החשד, הוא עדכן את תושבי בת עין על מעצרים מתוכננים. מחר יפגוש את עורך דינו, עם הסרת צו שב"כ שמנע זאת ממנו

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הותרו לפרסום החשדות המיוחסים לחייל מבת עין שעצור בידי השב"כ: חריגה מסמכות עד כדי סיכון ביטחון המדינה, מסירת ידיעות מסווגות ושיבוש מהלכי משפט. החייל יעקב סלע נחקר במשטרה ובשירות הביטחון הכללי בגין חשדות אלה. בשבוע שעבר הוציא בית הדין הצבאי ביפו צו איסור פרסום גורף בפרשה, אך היום (שלישי) הותרו לפרסום פרטים נוספים אודות מעצרו והחשדות המיוחסים לו.

במהלך מעצרו הוציא השב"כ צו האוסר עליו להיפגש עם עורך דין, אך לפי ארגון "חוננו", המייצג את סלע, מחר הוא צפוי לפגוש את עורך דינו לאחר שבעה ימי חקירה בשב"כ. ניתן להוציא צו מניעת מפגש עם עורך דין בנסיבות של עבירות ביטחון, אך בדרך כלל מוציאים את הצו בתחילת החקירה כדי לבודד את החשוד מהעולם החיצוני. סלע הספיק לפגוש את עורך דינו ובני משפחתו כמה פעמים מאז נעצר לפני כשלושה שבועות.

החייל החשוד יעקב סלע בבית החולים

סלע, בן 25, נשוי ואב לשניים מההתנחלות בת עין, משרת כמש"ק מודיעין בחטיבה המרחבית עציון. ב-10 במארס הוא נעצר על ידי ימ"ר שי, ונחקר בחשד שהדליף מידע על כוונת המשטרה לערוך מעצרים בהתנחלות. במהלך המבצע ביצע חייל ירי לאוויר, לאחר שזה נחשף מוקדם מהצפוי. במשטרה סבורים כי סלע נחשף למידע במהלך שירותו הצבאי.

החייל נחקר בשבועות האחרונים במשטרה, במשטרה הצבאית, וכעת גם בשירות הביטחון הכללי. מעצרו של החייל, שהדיון בעניינו התקיים היום באופן חריג בבית החולים ביילינסון שם עבר סלע ניתוח, הוארך עד ליום ראשון. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ