החשד נגד החייל מבת עין: ניצל את הרשאותיו וחיפש מידע על רכזי שב"כ

יעקב אלעד סלע שירת כמש"ק מודיעין בחטמ"ר עציון. הוא חשוד שניצל את גישתו למאגרי מידע וחיפש פרטים על רכזים של החטיבה היהודית בארגון. מעצרו יימשך עד יום ראשון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פרטים נוספים נחשפו הערב (רביעי) על החשדות נגד החייל יעקב אלעד סלע מההתנחלות בת עין. סלע, העצור מזה שלושה שבועות, חשוד כי ניצל את ההרשאה שלו כמש"ק מודיעין, וחיפש פרטים במאגרים מסווגים של צה"ל על רכזי מודיעין של שירות הביטחון הכללי (השב"כ). הוא יישאר במעצר עד ליום ראשון.

סלע, בן 25, נשוי ואב לשניים, משרת כמש"ק מודיעין בבסיס החטיבה המרחבית עציון. לפני כשלושה שבועות הגיעו שוטרים להתנחלות בה הוא גר במטרה לעצור מבוקשים, אך הם נתקלו בהתנגדות אלימה. בעקבות כך חשדו במשטרה שמישהו התריע בפני המתנגדים על הגעת הכוח לבת עין. למחרת נעצר סלע בחשד שהדליף מידע לפעילי ימין.

סלע מובא להארכת מעצרו, לפני כשלושה שבועותצילום: אוליבייה פיטוסי

לפני שבוע הועבר סלע לחקירה בשירות הבטחון הכללי. על מעצרו הוצא צו איסור פרסום, והוצא נגדו צו שמונע ממנו להיפגש עם עורך דין. הסיבה לחקירתו בשב"כ היא חשדות שעלו, לפיהם הוא ניצל את הגישה שלו למאגרים של חטיבת המודיעין, וחיפש פרטי מידע על רכזים של החטיבה היהודית בשב"כ. בנוסף חשוד סלע שהדליף לחבריו בבת עין מידע משטרתי על מעצרים מתוכננים בהתנחלות ועל חשדות שהתפתחו נגדם.

אתמול, במהלך החקירה, הובהל סלע לניתוח דחוף בבית החולים בילינסון בפתח תקוה. במקביל קוצר צו המניעה וסלע נפגש היום עם עורך דינו עדי קידר מארגון חוננו. עו"ד קידר שלח מטעמו של סלע מכתב לרשויות החקירה, בו דרש להשאירו בבית החולים, ולהפסיק לחקור אותו בשל מצבו הרפואי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ