הצעיר שביים את חטיפתו תכנן להעמיד פנים שהצליח לברוח וכך לכבוש מחדש את לבה של חברתו לשעבר

הוארך מעצרם של ניב אסרף וערן נגאוקר, החשודים בבידוי ראיות, שיבוש הליכי חקירה, הפרעה לסדר הציבורי והפרעה לשוטר. השופט: "מעשה חסר אחריות באופן מחריד"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית משפט השלום בירושלים האריך הבוקר (שישי) בארבעה ימים את מעצרו של ניב אסרף, בן 22 מבאר שבע, ובחמישה ימים את מעצרו של חברו ערן נגאוקר, חייל בצה"ל, שביימו אתמול את חטיפתו של אסרף ליד חברון. השניים חשודים בבידוי ראיות, שיבוש הליכי חקירה, הפרעה לסדר הציבורי והפרעה לשוטר.

השופט חן אביטל ציין בהחלטתו להאריך את מעצרם כי המעשה "חסר אחריות באופן מחריד, במיוחד משום שבעבר הלא רחוק נחטפו ונרצחו נערים סמוך לאזור בו התרחש האירוע".  

מחקירת המשטרה עולה כי אסרף תכנן להתחבא כדי לעורר געגועים אצל זוגתו לשעבר. לפי התוכנית הוא היה אמור לצאת מהמחבוא לאחר כמה ימים, לטעון שנחטף והוחבא במערה אך הצליח להתחמק משוביו, ובכך לזכות שוב באהבתה. נגאוקר טען בחקירתו כי שיתף פעולה עם התוכנית משום שחשש כי אסרף יתאבד אם לא יסייע לו. 

אסרף בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים, הבוקרצילום: אמיל סלמן

במערכת הביטחון מתכוונים מיד לאחר החג לבקש מפרקליטות המדינה להגיש תביעה אזרחית נגד השניים, על הנזקים הכספיים שנגרמו לצה"ל ולמשטרה באירוע. מהמשטרה נמסר כי הדין ימוצה עם השניים עד תום: "משטרת ישראל מחוז ש"י רואה את מעשה הקונדס בחומרה. בזבוז המשאבים וטרטור כלל מערכות הביטחון על אירוע כוזב הינו אירוע חמור ביותר, בדגש במציאות ביטחונית רגישה זו". 

אסרף אותר אמש באזור קרית ארבע לאחר שהחבר שהיה עמו נחקר והתברר כי גרסתו הראשונית היתה שקרית. מדובר משטרת מחוז ש"י נמסר כי "לאחר פעילות חקירה מאומצת של משטרת ישראל, שב"כ וצה"ל, אותר ניב אסרף בוואדי בתוך קריית ארבע כשברשותו קופסאות שימורים ושק שינה". על פי הודעת המשטרה, ה"נעדר" וחבריו ביימו חטיפה כאשר הרקע לאירוע רומנטי.

רף דיווח כי נכנס לכפר בית ענון הסמוך לחברון ולא יצא ממנו. כוחות גדולים של צבא ומשטרה שהכריזו עליו כנעדר, הוזנקו כדי לסייע בחיפושים. צה"ל חסם לתנועה את הכביש מההתנחלות בית חגי לכיוון דרום. כמו כן, בכבישי הגישה לכפר חלחול הסמוך נפרסו מחסומים אך לא הוטל סגר על היישוב. 

במערכת הביטחון התייחסו לאירוע כאל חטיפה ושר הביטחון משה יעלון קיים הערכת מצב עם הרמטכ"ל גבי איזנקוט, ראש השב"כ יורם כהן ומפקד פיקוד המרכז, רוני נומה. בצבא ניסו לאתר את אסרף באמצעות איכון טלפוני, אולם הטלפון הסלולרי שלו אינו נמצא ברשותו. חברו של הנעדר סיפר כי השניים עצרו את רכבם בין קרית ארבע לבית ענון בשל תקר בגלגל. ואולם לדברי מקור במשטרה, לא היה תקר ברכבו של הישראלי והטענה כי הלך לבית ענון כדי לחפש כלי עבודה אינה נכונה.

פרט נוסף שעורר את חשדם של החוקרים הוא שרכבם של השניים נעצר כמה מאות מטרים לפני הבתים הראשונים של קרית ארבע, ובכביש זה נוסעים לא מעט ישראלים, כך שלא היה ברור מדוע בחר הצעיר להיכנס דווקא לתוך הכפר. לטענת חברו של אסרף, השניים הגיעו לאזור כדי להתפלל במערת המכפלה, אך בית ענון נמצא מצפון למערת המכפלה ולנוסעים מבאר שבע אין סיבה להגיע לאזור. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ