ארבעה תושבי בת עין וירושלים נחקרו בחשד לקבלת מידע מסווג מהחייל יעקב סלע

הארבעה נחקרו אחרי פשיטה על בתיהם. לפי החשד, סלע לא רק הזהיר את חבריו מפני פעולות עתידיות של המשטרה אלא גם הדליף להם מסמכים שונים

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

משטרת מחוז ש"י חקרה הבוקר (ראשון) ארבעה אנשים החשודים בקבלת מידע מסווג מהחייל יעקב סלע, העצור זה למעלה מחודש בגין הדלפת מידע. על פי החשד, סלע ניצל את תפקידו הצבאי ואת הנגישות שהיתה לו לחומר מסווג כדי להדליף באופן שיטתי ומתמשך מידע לפעילי ימין על מעצרים מתוכננים בהתנחלות בת עין, שבה הוא מתגורר.

הארבעה – שלושה מהם תושבי בת עין ושכניו של סלע והאחרון תושב ירושלים - נלקחו לחקירה לאחר שהמשטרה פשטה על בתיהם בשעות הבוקר. שניים מתוכם נחקרו כבר בעבר בגין קבלת מידע מסלע. אחד מהם הוא כתב אתר "הקול היהודי" שנחקר כי קיבל מסלע מסרונים עם מידע אזוטרי על זריקות אבנים של ערבים.

במסגרת החקירה נבדק החשד שסלע לא רק הזהיר את חבריו מפני פעולות עתידיות של המשטרה, אלא גם הדליף מסמכים של ממש, ביניהם מסמכים הנוגעים לאישורי תוכניות של משטרת מחוז ש"י בגזרת החטיבה המרחבית עציון וכן פרטים שונים הנוגעים לערבים. בכוונת המשטרה להגיש כתבי אישום נגד מי שקיבל חומרים מסלע ועשה בהם שימוש. נגד סלע עצמו יוגש מחר כתב אישום בבית הדין הצבאי ביפו. התביעה הצבאית מייחסת לסלע חשדות של חריגה מסמכות עד כדי סיכון ביטחון המדינה ומסירת ידיעות מסווגות.

סלע בבית המשפט, בחודש שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

סלע, תושב בת עין בן 25, נעצר ב–11 במארס על ידי המפלג לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י. יום קודם לכן הגיעו אנשי המפלג לבת עין כדי לעצור חשודים בהצתת מסגד. ואולם, בבואם למקום כבר חיכו להם פעילים. בתוך כך, כוח חיילים מגולני שאבטח את המעצר הותקף באבנים, ואחד החיילים ירה באוויר כדי להניס את החשודים.

סלע גויס לפני כמה חודשים במסלול המיועד לחיילים חרדים. מאחר שבזמן הגיוס היה נשוי ואב לילד ולנוכח הבעיות הרפואיות שמהן הוא סובל, הוצב סלע בבסיס החטיבה המרחבית עציון הסמוכה, המופקדת על גזרת בית לחם, ושימש חוקר מודיעין בחטיבה.

כיוון שבשטחים הצבא הוא הריבון, כל פעילות משטרתית מתואמת דרך מפקד החטיבה המרחבית. כך, על פי החשד, נחשף סלע למידע על חבריו בהתנחלות. לפי החשד, הוא הדליף כמה פעמים מידע לחבריו על כוונת המשטרה לעצור אותם. שניים ממקבלי המידע נחקרו, ול"הארץ" נודע כי אחד מהם אישר בוודאות כי קיבל את המידע. סלע חשוד כי הדליף מידע על מבצעים של מחוז ש"י, על תנועת כוחות ועל פעילות המפלג לפשיעה לאומנית.

בנוסף חשוד סלע שעשה שימוש במחשבים של הצבא כדי לחפש מידע שיהיה רלוונטי עבורו. בין השאר, סלע חשוד כי חיפש במחשבי אגף המודיעין מידע על אנשי החטיבה היהודית בשב"כ, על זריקת בקבוק תבערה סמוך לבת עין, שממנו נפצעו בני משפחה פלסטינית באוגוסט 2012, וכן על הצתת מסגד בכפר ג'בע הסמוך לבת עין בפברואר האחרון. לפי החשד, חלק מחיפושי המידע הניב מידע מודיעני משמעותי, שאותו העביר סלע לחבריו בהתנחלות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ