התביעה הצבאית הגישה כתב אישום נגד חברת הפרלמנט הפלסטינית, שנמצאת במעצר מינהלי

כתב האישום מייחס לחאלדה ג'ראר 12 עבירות ביטחוניות, בהן חברות בחזית העממית והסתה לחטיפת חיילים לצורכי מיקוח. עורך דינה: "כתב האישום עוד מחזק את הטענה שלנו כי המעצר הינו נקמני"

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

התביעה הצבאית הגישה היום (רביעי) כתב אישום נגד חברת המועצה המחוקקת הפלסטינית, חאלדה ג'ראר, שנעצרה בצו מעצר מינהלי בתחילת החודש, המייחס לה 12 עבירות ביטחוניות.

על פי כתב האישום, ג'ראר מואשמת בחברות בארגון החזית העממית לשחרור פלסטין, בנשיאת משרה ניהולית בארגון, בשורה של פעולות ציבוריות למען החזית העממית וכן בהסתה לחטיפת חיילים לצורכי מיקוח לשחרור אסירים, וברשאם אחמד סעדאת, מזכ"ל הארגון.

התביעה הצבאית אף ביקשה את מעצרה של ג'ראר עד לתום ההליכים המשפטיים בעניינה, וזאת חרף מעצרה המינהלי.

באחד באפריל נעצרה ג'ראר בביתה בעיירה אלבירה ליד רמאללה. מצה"ל נמסר כי היא נעצרה לאחר שהפרה צו הגבלה על מקום הימצאה שניתן לה באוגוסט והתיר לה לשהות רק באזור יריחו. לא הוזכרו עבירות ביטחוניות אחרות. זמן קצר לאחר מעצרה הורה מפקד כוחות צה"ל באזור יהודה ושומרון על החזקתה במעצר מינהלי למשך שישה חודשים, בשל מסוכנותה.

בעלה של חאלדה ג'ראר, ג'סאן, מחזיק בתמונתה בביתם ברמאללה, החודשצילום: אי־אף־פי

מעצרה של ג'ראר גרר תגובות רבות בשטחי הרשות וגם מטעם ארגוני זכויות אדם בינלאומיים שקראו לשחרורה. לפי סנגוריה, בדיון לאישור המעצר המינהלי שהתקיים בבית המשפט הצבאי בעופר הודתה התביעה הצבאית שאין נגד ג'ראר ראיות המצדיקות מעצר עד תום ההליכים.

עו"ד סחר פרנסיס המייצגת את ג'ראר אמרה בתגובה כי "הופתענו מעמדת התביעה שהצהירה מפורשות בשבוע שעבר שאין מקום למעצר עד תום ההליכים. כתב האישום מייחס לה פעילות ישנה, פעילות חברתית ופוליטית שכל חבר פרלמנט פלסטיני עושה ונעשית אף בכל העולם. כתב האישום עוד מחזק את הטענה שלנו כי המעצר הינו נקמני".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ