כתב אישום הוגש נגד מבצע פיגוע הדריסה לפני שבועיים; המניע: עיכובים והשפלות במחסום

ח'אלד קוטינה מואשם כי ביצע את פיגוע הדריסה בו נהרג יוחאי שרקי ז"ל ונפצעה קשה שירה קליין כנקמה על השפלות ועיכוב של כשעה וחצי בעת שעבר עם משפחתו במחסום

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד ח'אלד קוטינה, שביצע את פיגוע הדריסה לפני שבועיים בו נהרג שלום יוחאי שרקי ז"ל ונפצעה קשה שירה קליין.

על פי כתב האישום, מה שהניע אותו לבצע את הפיגוע היו העיכובים וההשפלות שעבר במחסום שועפאט. קוטינה הוא במקור תושב שיח ג'ראח המתגורר מאז שנה שעברה בענתא שמעבר לחומת ההפרדה.

ביום הפיגוע, ה-15.4, התארחו בביתו הוריו ואחיו. בשעות הערב יצא על מנת לקח אותם לביתם והם התעכבו במחסום כשעה וחצי. "לאחר שהוריו של הנאשם יצאו מהרכב והלכו לביתם, החל הנאשם חושב על ביצוע פיגוע נקם רצחני לאומני נגד יהודים", נכתב בכתב האישום. "לאחר שהחל הנאשם להתרחק מבית הוריו ותוך שהוא חושב על ביצוע פיגוע, עצר הנאשם את רכבו בצד הדרך והתלבט אם לבצע את הפיגוע אם לא. התלבטותו של הנאשם נבעה מההבנה כי אם יבצע פיגוע, הדבר יהרוס את חייו".

זירת הפיגוע בגבעה הצרפתיתצילום: רויטרס

כתב האישום ממשיך ומפרט כי "כעבור מספר דקות גמלה בליבו של הנאשם החלטה לדרוס יהודים למוות באמצעות רכבו. הנאשם החל בנסיעה בשדרות בר-לב בירושלים מכיוון דרום לכיוון צפון, כאשר הוא תר בעיניו אחר הולכי רגל בעלי מראה יהודי. בהתקרבו לצומת הרחובות שדרות בר-לב ושדרות אשכול, הבחין הנאשם בשלום יוחאי שרקי ז"ל ובשירה קליין כשהם פוסעים על המדרכה הימנית מכיוון דרום לכיוון צפון ומתקרבים לתחנת האוטובוס שבמקום. בעת שעצר הנאשם את רכבו בשל אור אדום ברמזור שבצומת, החליט הנאשם כי יבצע בהם את פיגוע הדריסה הרצחני. כאשר התחלף האור ברמזור לירוק, האיץ הנאשם את רכבו, אשר היה בנתיב השני מימין, צפר צפירה ארוכה בכדי להזהיר את הנהגים האחרים בכביש ולהימנע מתאונה שתסכל את מטרתו, ואז, תוך שהוא מוסיף ומאיץ את רכבו, הסיט את רכבו באופן חד ימינה ודרס בעוצמה רבה את שלום יוחאי שרקי ז"ל ושירה קליין, אשר כתוצאה מעוצמת ההתנגשות הועפו באויר".

קוטינה מואשם בעבירות של רצח וניסיון לרצח בכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד ג'ני אבני.

הלווייתו של יוחאי שרקי ז"לצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ