הותר לפרסום סרטון המתעד את פיגוע הדריסה בירושלים בו נהרג שלום שרקי

בסרטון נראה המחבל חאלד קוטינה מתנגש עם מכוניתו בשרקי ובשירה קליין שעברו סמוך לתחנת אוטובוס בגבעה הצרפתית. השבוע הוגש נגדו כתב אישום בגין רצח וניסיון רצח

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

משטרת ירושלים התירה היום (רביעי) לפרסם סרטון המתעד את פיגוע הדריסה בגבעה הצרפתית בעיר לפני כשבועיים, בו נהרג שלום יוחאי שרקי ונפצעה קשה שירה קליין. בסרטון נראה המחבל מתנגש בשניים כשהתקרבו לתחנת אוטובוס בצומת הרחובות שדרות בר-לב ושדרות אשכול בעיר.

ביום שני הוגש כתב אישום נגד המחבל הדורס, חאלד קוטינה, בגין רצח וניסיון רצח. קוטינה הוא תושב שכונת שייח ג'ראח במקור, המתגורר מאז השנה שעברה בענתא שמעבר לגדר ההפרדה. על פי כתב האישום נגדו, הוא החליט לבצע את הפיגוע לאחר שעוכב במשך שעות ארוכות יחד עם הוריו במחסום שועפט. 

ביום הפיגוע, ה-15 באפריל, התארחו בביתו הוריו ואחיו. בשעות הערב יצא על מנת לקח אותם לביתם והם התעכבו במחסום כשעה וחצי. "לאחר שהוריו של הנאשם יצאו מהרכב והלכו לביתם, החל הנאשם חושב על ביצוע פיגוע נקם רצחני לאומני נגד יהודים", נכתב בכתב האישום. "לאחר שהחל הנאשם להתרחק מבית הוריו ותוך שהוא חושב על ביצוע פיגוע, עצר הנאשם את רכבו בצד הדרך והתלבט אם לבצע את הפיגוע או לא. התלבטותו של הנאשם נבעה מההבנה כי אם יבצע פיגוע, הדבר יהרוס את חייו". הסרטון שהותר לפרסום:

כתב האישום ממשיך ומפרט כי "כעבור כמה דקות גמלה בלבו של הנאשם החלטה לדרוס יהודים למוות באמצעות רכבו. הנאשם החל בנסיעה בשדרות בר-לב בירושלים מכיוון דרום לכיוון צפון, כאשר הוא תר בעיניו אחר הולכי רגל בעלי מראה יהודי. בהתקרבו לצומת הרחובות שדרות בר-לב ושדרות אשכול, הבחין הנאשם בשלום יוחאי שרקי ז"ל ובשירה קליין כשהם פוסעים על המדרכה הימנית מכיוון דרום לכיוון צפון ומתקרבים לתחנת האוטובוס שבמקום.

"בעת שעצר הנאשם את רכבו בשל אור אדום ברמזור שבצומת, החליט הנאשם כי יבצע בהם את פיגוע הדריסה הרצחני. כשהתחלף האור ברמזור לירוק, האיץ הנאשם את רכבו, אשר היה בנתיב השני מימין, צפר צפירה ארוכה בכדי להזהיר את הנהגים האחרים בכביש ולהימנע מתאונה שתסכל את מטרתו, ואז, תוך שהוא מוסיף ומאיץ את רכבו, הסיט את רכבו באופן חד ימינה ודרס בעוצמה רבה את שרקי וקליין, שכתוצאה מעוצמת ההתנגשות הועפו באוויר".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ