הסדר הטיעון עם המג"ד שהטריד את מאי פאטל יוצג היום

במהלך הדיון יוקרא כתב האישום נגד סא"ל לירן חג'בי, המייחס לו עבירות התנהגות שאינה הולמת. פאטל, שמכתב התנגדותה להסדר לא הוצג לשופטים, לא תורשה לדבר

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

בית הדין הצבאי המיוחד בקריה בתל אביב ידון היום (חמישי) בהסדר הטיעון של מפקד גדוד "צבר" המודח, סגן־אלוף לירן חג'בי. בדיון יוצג הסדר הטיעון שהושג בין התביעה הצבאית לעורכי דינו של סגן־אלוף חג'בי, הסנגוריה הצבאית, ויוקרא כתב האישום נגד המפקד לשעבר, המייחס לו עבירות של התנהגות שאינה הולמת.

מאי פאטל, החיילת לשעבר אותה הטריד מפקד הגדוד, מתנגדת להסדר הטיעון ודורשת להעמידו לדין על עבירת הטרדה מינית. פאטל צפויה להגיע היום אל הדיון בבית הדין כדי למחות על הסדר הטיעון אשר הושג. עורכת דינה של פאטל, רוני אלוני־סדובניק, מחתה על הודעת התביעה הצבאית לפיה לפאטל לא יינתן פתחון פה בעת הדיון, וכי מכתב התנגדותה להסדר לא הוצג בפני הרכב בית הדין.

בפרקליטות הצבאית טוענים מנגד כי אין אפשרות חוקית למלא אחר בקשתה של מאי פאטל בעת הקראת כתב האישום, אך תינתן לה זכות לומר את דברה בעת הצגת הטיעונים לעונש, במהלך החודש הבא.

מפקד גדוד צבר, סא"ל לירן חג'בי, בשנה שעברהצילום: גיל קרמר / דובר צה"ל

עורכת הדין אמרה כי מאחר והאישום נגד חג'בי מייחס לו חמישה סעיפי אישום של התנהגות שאינה הולמת, הדיון בעניין זה ייעשה בדלתיים פתוחות. פאטל מסרה באמצעות עורכת דינה כי "מקוממת מאוד הדרך שבה צה"ל נלחם בחיילות לכל אורך הדרך, מרגע הגשת התלונה ועד לרגע זה. צה"ל עושה כל מה שאפשר כדי להקשות ולהביך. המסר המערכתי הוא - עדיף לא להתלונן".

כתב האישום שהוגש בסוף חודש מארס מייחס לחג'בי "מעשים אשר חרגו מיחסי מפקד-פקוד והיו בחלקם על רקע מיני". חרף מחאתה של פאטל, הפרקליט הצבאי הראשי, האלוף דני עפרוני, עומד מאחורי הסדר הטיעון עם חג'בי.

לאחר שבית הדין הצבאי ידון אם לאשר את הסדר הטיעון עם חג'בי, יתקיימו דיונים נוספים ובהם יוצגו הטיעונים לעונשו של סגן־אלוף חג'בי. התביעה הצבאית מעוניינת להורידו בדרגה, בעוד סנגורו, אלוף־משנה אשר הלפרין, מתנגד לכך.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ