הרמטכ"ל החמיר את עונשו של קצין שניצל יחסי מרות עם פקודתו

בהחלטתו קבע שהקצין לא יבצע תפקיד בצבא אלא יושאל למשרד הביטחון וישרת שם עד לפרישתו. הוא הדגיש שצה"ל ינקוט "במדיניות מחמירה ובאפס סבלנות כלפי כל מפקד שימעל באמון שניתן בו"

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

הרמטכ"ל רא"ל גדי אייזנקוט החמיר את עונשו של קצין בדרגת אלוף-משנה שניצל יחסי מרות עם פקודתו, וקבע כי הקצין לא יבצע תפקיד בשורות הצבא - אלא יושאל למשרד הביטחון עד לפרישתו. כך פורסם היום (שישי) בקול ישראל.

בחודש אפריל האחרון הועמד הקצין לדין משמעתי בגין התנהגות שאינה הולמת לאחר שנחקר בחשד לביצוע עבירות מין בקצינה. בסיום חקירת מצ"ח בעניינו, הוחלט שלא להגיש נגדו כתב אישום אלא להעמידו לדין משמעתי בפני אלוף, בגין ניצול יחסי מרות עם קצינה ששירתה תחתיו. בסיומו הוחלט לנזוף בו באופן חמור.

איזנקוט בכנסת, בדצמברצילום: אוליבייה פיטוסי

בפרקליטות הצבאית סיכמו עם הקצין כי הוא יפרוש מצה"ל בפרישה מוקדמת בגין סיבה זו, עם הגעתו לגיל 42. במסגרת הסיכום עם הפרקליטות, בו יוצג הקצין על ידי הסנגור הצבאי הראשי אלוף משנה אשר הלפרין, נקבע כי הוא לא יבצע תפקיד פיקודי עד לפרישתו מהצבא. כעת החליט הרמטכ"ל כי הקצין לא ישרת בתפקיד בשורות הצבא, אלא ישמש בתפקיד במשרד הביטחון עד להגיעו לגיל הפרישה.

הרמטכ"ל הודיע בימים האחרונים כי צה"ל ינקוט "במדיניות מחמירה ובאפס סבלנות כלפי כל מפקד שימעל באמון שניתן בו", והדגיש באיגרת לכלל הצבא כי "כל מערכת יחסים אינטימית בין מפקדים לפקודיהם היא בגדר חציית קו אדום מבחינה ערכית, ומחייבת נקיטת צעדים מיידים וחמורים".

איזנקוט הגדיר את מעשיו של הקצין כ"כשל ערכי", ולכן החליט שלא ישמש בתפקיד בזרוע היבשה, אלא יועבר אל משרד הביטחון. "במערכת היחסים שבין המפקד לפקודיו, המבוססת על יחסי מרות, אין 'תחום אפור'. המותר והאסור חייבים להיות ברורים - כל מערכת יחסים אינטימית בנסיבות אלה, גם אם דומה כי בבסיסה הסכמה, פסולה בתכלית ואין לה מקום בצה"ל", נכתב באיגרת של הרמטכ"ל.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ