פצמ"ר התפוצץ במזרח רמת הגולן

הירי לא הוביל לנפגעים או לנזק. לפי צה"ל מדובר בזליגת ירי מהקרבות בין משטר אסד למורדים. לפני כשבועיים נשמעה אזעקה ביישובים באזור ותושבים דיווחו על הדי פיצוצים

נעה שפיגל
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נעה שפיגל
גילי כהן

פצמ"ר שנורה משטח סוריה התפוצץ היום (ראשון) במזרח רמת הגולן. אין נפגעים ולא נגרם נזק כתוצאה מהירי. לפי הצבא, מדובר בזליגה של ירי מהקרבות בין צבא אסד והמורדים המתנגדים לשלטונו - ולא בירי מכוון לעבר ישראל.

בסוף החודש שעבר נשמעה אזעקה ביישובי רמת הגולן ובגליל העליון. תושבים בגולן דיווחו על הדי פיצוצים. לדברי הצבא, פצצות מרגמה נפלו באזור עמק קוניטרה כתוצאה מזליגת ירי מקרבות בין המורדים לצבא הסורי. המועצה האזורית גולן הורתה לחקלאים באזור העמק לעזוב את שדותיהם, בהתאם להנחיות צה"ל.

יומיים קודם לכן נורתה חוליית מחבלים בתקיפת צה"ל ליד גדר הגבול עם סוריה, סמוך לעיירה מג'דל שמס. המחבלים התקרבו לגדר באזור שבו נמצא מוצב סחייטה של צה"ל ועסקו בהנחת מטען חבלה במקום. כלי טיס של חיל האוויר פגע בהם. החוליה לא הספיקה להפעיל את המטען לפני שנפגעה. התקרית אירעה פחות מ-48 שעות לאחר תקיפה אווירית שיוחסה לישראל בשטח סוריה, ובה נפגעו כנראה אמצעי לחימה שיועדו לחיזבאללה.

בינואר האחרון נורו לעבר הצד הישראלי של רמת הגולן ארבע רקטות, ששתיים מהן התפוצצו בשטח ישראל מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. אתר החרמון, שבו שהו בזמן הירי כאלף איש, פונה ונסגר. צה"ל השיב בירי 20 פגזי ארטילריה לעבר מוקד הירי, שזוהה כעמדה סורית במרחק כשבעה קילומטרים ממקום נפילת הרקטות, ודיווח כי זוהתה פגיעה במטרה. בצבא אמרו כי חיזבאללה איפשר את הירי, ככל הנראה בשיתוף כוחות אסד. בהודעת צה"ל נאמר כי הירי מסוריה "היווה הפרה בוטה של ריבונות מדינת ישראל", וכי הצבא "רואה במשטר הסורי האחראי לנעשה בשטחו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ