גילי כהן
גילי כהן

בית הדין הצבאי לערעורים בקריה קיבל אתמול (ראשון) את בקשת התביעה הצבאית, וגזר על חייל גולני שהורה לפלסטיני להסיעו ליצהר ארבעה חודשי מאסר וחצי בכלא הצבאי והורדה לדרגת טוראי.

בחודש מארס האחרון צעד החייל, המשרת בגדוד הסיור של חטיבת גולני, מחוץ לבסיסו לכיוון תחנת האוטובוס של יצהר. לפי כתב האישום שהוגש נגדו - לאחר שעצר מכונית שבה נהג פלסטיני, הוא דרש ממנו להסיעו לכיוון ההתנחלות.

הנהג, בדר יאסר, מהכפר מדמה שבאזור שכם, חשב כי מדובר בניסיון חטיפה והתנגש בעץ. כתב האישום תיאר כי "החייל לא חדל ממעשיו גם כשהבין שהפלסטיני שרוי בפחד, והשתיק אותו כשזה קרא קריאת עזרה לעוברי אורח. האירוע הסתיים רק לאחר שהנהג הסיט את הרכב מהכביש, דרדר אותו לתעלה ונמלט בריצה מהמקום".

בחודש שעבר נגזר על החייל בבית הדין הצבאי של פיקוד הצפון חודשיים מאסר בפועל, לאחר שהורשע בשימוש לרעה בכוח המשרה ובהתנהגות שאינה הולמת. סעיפי ההרשעה הוסכמו בין התביעה לסנגורים של החייל במסגרת הסדר טיעון, לאחר שהחייל הודה במעשים והואשם בסחיטה באיומים.

לאחר מתן גזר הדין, החליטה כאמור התביעה הצבאית לערער על קלות העונש והיום החליט בית הדין לקבל את בקשת התביעה והחמיר את עונשו של החייל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ