נתניהו: איננו בונים בירושלים כדי להתעמת 
עם הקהילה הבינלאומית, זו זכותנו הטבעית

בדיון במליאת הכנסת לציון יום ירושלים, הבהיר ראש הממשלה כי בכוונתו להוסיף ולבנות בשכונות הנתונות במחלוקת מדינית בבירה. עבאס: לא יהיה שלום בלי מזרח ירושלים כבירת העם הפלסטיני

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הבהיר אתמול (שני) כי בכוונתו להוסיף ולבנות בשכונות הנתונות במחלוקת מדינית בירושלים, חרף התנגדות הקהילה הבינלאומית. בדיון במליאת הכנסת לציון יום ירושלים, אמר נתניהו כי "איננו בונים בירושלים כדי להתעמת עם הקהילה הבינלאומית. אנחנו עושים זאת באחריות ובשיקול דעת כי זו זכותנו הטבעית".

לדברי ראש הממשלה, הוא הורה על בניית שכונת הר חומה במזרח העיר וכיום יש בה עשרות אלפי תושבים, "עיר בתוך עיר". הוא הוסיף כי הורה גם על בניית שכונת מעלה הזיתים וכי בונים גם בשכונות רמות, גילה, פסגת זאב ורמת שלמה — "בתוך העיר ובשכונות הקצה". נתניהו ציין גם את פעולות הבנייה בשכונות הערביות בעיר ואמר כי "צריך לבנות שם יותר. "נשפר יותר ונבנה יותר לרווחת כל תושבי ירושלים".

לצד זאת, נתניהו ניצל את הבמה כדי לתקוף את יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, בשל מסרים סותרים לדבריו שהשמיע על האפשרות שירושלים תחולק. "זו הזדמנות, יו"ר האופוזיציה, להבהיר את עמדתך", אמר נתניהו.

מימין: אדלשטיין ונתניהו, אתמול בכנסתצילום: אמיל סלמן

הרצוג השיב כי אסור להניח ל"מיעוט הקנאי" לנצח את ירושלים ולהופכה לעיר מסוכסכת ללא תקנה. "קל במיוחד לצייר, כפי שעשית בבחירות, את מי שמעלה עובדה זו כמי שיכניס 'נגמ"שים לכותל' או 'יחלק את ירושלים'. אבל מדיניות בת היענה הקיימת היא זו שמפרקת את העיר". הרצוג הוסיף כי "יש בישראל הסכמה לאומית רחבה שירושלים בירת ישראל שוב לא תופרד ולא תחולק. אבל האם פירוש הדבר שהיא תיוותר לעד כסלע מחלוקת מדיני? חלילה. ההחמצות עד כה אינן פוטרות אותנו מחובתנו לחתור בעקשנות ובהתמדה, להשיג בסופו של דבר את השלום המיוחל".

בלשכתו של נשיא הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, הגיבו אתמול לדברי נתניהו בעניין ירושלים, וציינו כי לא יהיה שלום ויציבות במזרח התיכון מבלי שמזרח ירושלים תהיה בירת העם הפלסטיני.

דוברו של עבאס, נביל אבו רודיינה, אמר לסוכנות הידיעות וופא כי הצהרת נתניהו — לפיה ירושלים היא בירת העם היהודי בלבד — מנוגדות לעמדת הקהילה הבינלאומית והליגה הערבית. לדבריו, השלב הבא מבחינת הפלסטינים הוא עימות מדיני, כשהרשות תפנה לשורה של ארגונים בינלאומיים כדי לבלום את "מדיניות נתניהו ההרסנית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ