ביהמ"ש הצבאי החליט לשחרר ממעצר חברת פרלמנט ברשות, אך עיכב את הביצוע

חאלדה ג'ראר, הנאשמה בעבירות ביטחוניות, תיוותר במעצר עד יום ראשון לבקשת התביעה הצבאית במטרה לבחון אפשרות לערעור. בנוסף, מאחר והוצא גם צו מעצר מינהלי, ייתכן וכלל לא תשוחרר

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

בית המשפט הצבאי בעופר החליט הבוקר (חמישי) לשחרר ממעצר את חברת הפרלמנט הפלסטינית חאלדה ג'ראר - הנאשמת ב-12 עבירות ביטחוניות - בערבות צד שלישי ובהפקדת 20 אלף שקלים. אולם, לבקשת התביעה הצבאית הוחלט לעכב את ביצוע ההחלטה ב-72 שעות, במטרה לבדוק אפשרות לערעור.

למרות שבקשת התביעה הצבאית להשאיר את ג'ראר במעצר עד תום ההליכים המשפטיים נדחתה, ייתכן וג'ראר תישאר במעצרה, גם מבלי שיוגש ערעור, מאחר והוצא לה גם צו מעצר מינהלי.

"מעצרה של חאלדה הינו מעצר פוליטי ממדרגה ראשונה. מעצר שנועד להשתיק את הקול שלה. ההרגשה היא שחאלדה נרדפת על ידי כוחות הביטחון, הרגשה זו מתחזקת לאחר שבית משפט צבאי החליט לשחרר אותה בערבות וקובע שאינה מסוכנת", אמר סנגורה של ג'ראר, עו"ר מחמוד חסאן ממוסד "אדמיר" לזכויות האסיר. "למרות שבית המשפט נחשף לחומר סודי בהליך המעצר עד תום ההליכים הוא לא משתכנע כי היא מסוכנת ומורה על שחרורה בערבות, ולמרות זאת הצהירה התביעה הצבאית כי תפעל לעצור אותה שוב במעצר מינהלי. לכן, אנו בדעה כי המעצר הינו מעצר שנובע משיקולים זרים ואין למעצר זה כל נגיעה לביטחון וראוי שמישהו יעצור את הרדיפה הזו".

בעלה של חאלדה ג'ראר, ג'סאן, מחזיק בתמונתה בביתם ברמאללה, בחודש שעברצילום: אי־אף־פי

בתחילת חודש שעבר, נעצרה ג'ראר בביתה באל-בירה. כמה ימים לאחר מכן הוציא מפקד פיקוד המרכז, האלוף רוני נומה, צו מעצר מינהלי לשישה חודשים לחברת הפרלמנט, והוגש נגדה גם כתב האישום. ג'ראר מואשמת בחברות בארגון החזית העממית לשחרור פלסטין, בנשיאת משרה ניהולית בארגון, בשורה של פעולות ציבוריות למען החזית העממית וכן בהסתה לחטיפת חיילים לצורכי מיקוח לשחרור אסירים, ובראשם אחמד סעדאת, מזכ"ל הארגון. התביעה ביקשה כאמור להאריך את מעצרה עד תום ההליכים המשפטיים, וזאת חרף מעצרה המינהלי.

ג'ראר, בת 52, מוכרת היטב בזירה הפוליטית הפלסטינית והיתה שנים רבות פעילה למען זכויות האסירים ובארגוני זכויות אדם. מאז 1998 נאסר עליה לעזוב את הארץ בשל פעילותה הפוליטית. מעצרה של ג'ראר גרר תגובות רבות בשטחי הרשות וגם מטעם ארגוני זכויות אדם בינלאומיים שקראו לשחרורה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ