ליברמן על הדחת מנכ"ל משרד החוץ: מינויים הם לא תחליף למדיניות ברורה

"משרד החוץ הוא לא כלי לסגירת חשבונות ולא כלי למתן הטבות", אמר שר החוץ היוצא. "נתניהו מינה מנכ"ל שיעבוד מעל הראש של סגנית שר החוץ וחילק את סמכויות משרד החוץ לשרים השונים"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

שר החוץ היוצא ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מתח היום (שני) ביקורת על החלטתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למנות את מקורבו איש הימין דורי גולד למנכ"ל משרד החוץ החדש. "זכותו של ראש הממשלה לפטר את (ניסים) בן שטרית, אבל מינויים אינם תחליף למדיניות ברורה. ‏משרד החוץ הוא לא כלי לסגירת חשבונות ולא כלי למתן הטבות", אמר.‎

ליברמן, שאמר את הדברים בישיבת סיעת ישראל ביתנו, אמר עוד כי "נתניהו מינה מנכ"ל שיעבוד מעל הראש של סגנית שר החוץ וחילק את סמכויות משרד החוץ לשרים השונים".

מוקדם יותר היום מינה נתניהו את גולד למנכ"ל משרד החוץ החדש. נתניהו נפגש היום עם המנכ"ל המכהן בן שטרית, שמונה על ידי שר החוץ הקודם אביגדור ליברמן, והודיע לו על סיום תפקידו. גולד מונה בממשלת נתניהו הקודמת ליועץ מדיני בחוזה מיוחד ושימש בתפקיד עד שהתפרסמה ההודעה על הקדמת הבחירות. בקדנציה הראשונה של נתניהו כראש ממשלה שימש גולד כיועץ מדיני ולאחר מכן מונה על ידו לשגריר ישראל באו"ם.

מעבר להיותו מקורב לנתניהו, ידוע גולד בעמדותיו הימניות ובהתנגדותו לפתרון שתי המדינות. מינויו של גולד לתפקיד מעיד על רצונו של נתניהו להכפיף לשליטתו באופן מוחלט את המשרד וזאת חרף הבטחתו לסגנית שר החוץ ציפי חוטובלי כי תקבל סמכויות מלאות בניהולו. חוטובולי, שעודכנה במינוי הבוקר על ידי נתניהו, צייצה בשעות הצהריים בחשבון הטוויטר שלה כי היא שוחחה עם גולד ואיחלה לו הצלחה ושיתוף פעולה פורה. "אני שמחה על מינויו ומברכת עליו", כתבה.

מלשכת נתניהו נמסר כי ראש הממשלה ושר החוץ מתכוון להביא לאישור הממשלה את מינויו של גולד לתפקיד מנכ"ל משרד החוץ. "נתניהו נפגש הבוקר עם מנכ"ל משרד החוץ ניסים בן שיטרית, הודה לו על שירותו בראשות המשרד והציע לו להמשיך ולפעול בזירה הדיפלומטית", הוסיפו בלשכה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ