נתניהו: אם ישראל תושעה מפיפ"א, הדבר יביא להריסתו של הארגון

ראש ממשלה התייחס להצבעה שצפויה להתקיים מחר בקונגרס הארגון על השעיית ישראל מחברות בו. "זו תהיה חדירה של פוליטיזציה בוטה לספורט" הוסיף נתניהו

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (חמישי) כי אם ישראל תושעה מפיפ"א בעקבות ההצבעה מחר, יביא הדבר להריסתו של הארגון.

"זו תהיה חדירה של פוליטיזציה בוטה לספורט והתוצאה תהיה מיטוט של פיפ"א", אמר נתניהו בתדרוך לתא הכתבים המדיניים בתל אביב. "האסיפה האתונאית לפני אלפי שנים התמוטטה כשהחלו לסלק אנשים. ביטלו את האוניברסאליות של הגוף הזה. אותו דבר יקרה בפיפ"א. אנחנו ניאבק בזה", דברי ראש הממשלה.

מחר צפויה להתקיים בקונגרס הפדרציה הבינלאומית לכדורגל (פיפ"א) בציריך שבשוויץ ההצבעה על השעיית ישראל מהארגון. ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל הגישה לפיפ"א לפני כחודשיים בקשת החלטה רשמית להשעיית ישראל. ג'יבריל רג'וב, יו"ר ההתאחדות הפלסטינית, רצה לדון בנושא כבר ב־2013, אך נכנע אז ללחצים מצד ספ בלאטר, נשיא פיפ"א, שביקש לגשר בין הצדדים.

נתניהו עם נשיא פיפ"א ספ בלאטר בשבוע שעברצילום: עמוס בן גרשום / לע"

מקור במשלחת הישראלית לקונגרס פיפ"א ציין כי רג'וב הסכים אמש לבטל את ההצבעה, אך דרש בתמורה לכך שמעמדן של חמש קבוצות כדורגל ישראליות מהתנחלויות בישראל יועבר להכרעת מזכ"ל האו"ם, באן קי־מון.

לפי המקור, ישראל הציעה הצעת פשרה שסיפקה מענה לרוב טענות הפלסטינים. הוא סיפר כי ההצעה הישראלית מורכבת מארבע נקודות, בהן הנפקת תעודות מיוחדות לכדורגלנים ומאמנים פלסטינים, שיקלו עליהם את המעבר בין עזה לגדה המערבית ובין הגדה המערבית לחו"ל, והקלות וקידום פרויקטים לבניית אצטדיונים ומתקני כדורגל בגדה המערבית. שתי הנקודות הנוספות הן הצעה שלפיה תישא ישראל בעלויות המסים והמכסים עבור ציוד ספורט שהפלסטינים מייבאים דרך ישראל, בעיקר נמל אשדוד, והקמת ועדה משולשת לישראל, פיפ"א והרשות שתתכנס אחת לחודש ותעסוק בפתרון בעיות שוטפות.

המקור ציין כי נשיא פיפ"א ספ בלאטר קיבל את ההצעה הישראלית, אך הבהיר שהיא תצטרך לקבל את הסכמתו של רג'וב כדי שניתן יהיה לבטל את ההצבעה על השעיית ישראל. לדברי המקור רג'וב קיבל את הההצעה, אך דרש להוסיף סעיף נוסף הנוגע לחמש הקבוצות הישראליות שנמצאות בהתנחלויות. רג'וב דרש כי פיפ"א תפנה למזכ"ל האו"ם באן קי־מון ותבקש ממנו להכריע בתוך שלושה חודשים האם הן נמצאות בשטח ישראל או לא.

המקור במשלחת הישראלית ציין כי בלאטר נוטה לקבל את דרישתו של רג'וב וזאת לאור רצונו להימנע בכל דרך מהצבעה על השעיית ישראל מפיפ"א.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ