התאחדות הכדורגל הפלסטינית הודפת ביקורת מבית: "הקמת ועדה בינלאומית היא הישג"

בעקבות הביקורת הפנימית הסבירה המשלחת הפלסטינית כי לא היה רוב להשעיית ישראל מפיפ"א ועדיף היה להתפשר; בכיר במשלחת: היה הרבה לחץ, גם ממדינות ערביות, זו הצלחה מוגבלת מאוד

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

בהתאחדות הכדורגל הפלסטינית עסקו בסוף השבוע בהדיפה של ביקורת פנים-פלסטינית על המשלחת לקונגרס פיפ"א והעומד בראשה, ג'יבריל רג'וב, בעקבות ההחלטה למשוך את ההצעה להשעיית ישראל מהארגון ביום שישי. 

דובר ההתאחדות תייסיר נסראללה אמר כי פיפ"א הסכימה ברוב גדול על הקמת ועדה ומשלחת בינלאומית שתעקוב אחרי הפרות ישראליות, וכי "מדובר בהישג עבור מדינת פלסטין". לדבריו, הדרישות הפלסטיניות העיקריות היו הבטחה של חופש תנועה לשחקנים ומניעת התנכלויות מצד כוחות הביטחון הישראלים. הוא ציין כי המשלחת הבינלאומית תגיע לשטחי הרשות ותעקוב מקרוב אחרי ההתנהלות בשטח, ושבמקביל האו"ם יכריע בסוגיית ההגדרה של הגדה המערבית כשטח כבוש, כדי למנוע מקבוצות מהתנחלויות לשחק בליגה הישראלית.

רג'וב ונשיא פיפ"א בלאטר, אתמול בקונגרס בציריךצילום: רויטרס

בהתאחדות הפלסטינית ציינו גם כי ההחלטה התקבלה לאחר שהיה ברור שההצעה לא תזכה לרוב, וכי עדיף היה להתפשר על הקמת הוועדה הבינלאומית מאשר לדחות את ההחלטה על הסף. 

עם זאת מקור בכיר במשלחת הפלסטינית אמר ל"הארץ" כי ההחלטה להקים ועדה חשובה ליישום החוק הבינלאומי באזור, אך שאין ספק שמבחינה מדינית ההצלחה הפלסטינית מוגבלת מאוד, כלשונו. הוא ציין כי מדינות רבות לחצו למשוך את הבקשה, בהן גם מדינות ערביות. 

במהלך סוף השבוע נשמעה ביקורת פנים פלסטינית חריפה על ההחלטה למשוך את ההצעה. בחזית העממית לשחרור פלסטין הגדירו את ההחלטה כהפרה בוטה של העקרונות הפלסטינים  וגם ברשתות החברתיות קראו להמשיך ללחוץ על ישראל בזירה הבינלאומית והביעו חשש שההחלטה תביא למשיכת הצעות או פניות אחרות לקהילה הבינלאומית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ