בכיר קטארי ביקר בעזה והכריז על מיזמי בנייה חדשים, אך השיקום עדיין איטי

לדברי נשיא הוועדה לשיקום הרצועה, הוא סיכם עם ישראל והרשות הפלסטינית על האצה של העברת חומרי בניין, אך אזרחים מעידים שהבנייה מחדש של אלפי הבתים שנהרסו כמעט אינה מורגשת

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ילדים פלסטינים משחקים ליד מבנים שנהרסו בצוק איתן, בבית חאנון, ביום רביעי האחרון
ג'קי חורי

נשיא הוועדה הקטארית לשיקום רצועת עזה השגריר מוחמד אל-עמאדי הודיע היום (שבת) על שורת פרויקטים חדשים של שיקום שעתידים לצאת לדרך ברצועה. במהלך סיור שערך היום בעיר עזה, הודיע אל-עמאדי כי בקרוב יחל השלב השלישי בשיקום הרחובות "סלאח א-דין" ו"ארשיד", בנוסף לבנייה חדשה בשכונה על שם הנסיך הקטארי חמד בין חליפה ולהקמת שכונה חדשה עבור האסירים המשוחררים.  

לפי הנתונים הרשמיים של הרשות הפלסטינית, במהלך מבצע צוק איתן נהרסו כליל כ-16 אלף בתים ברצועת עזה ועוד כמאה אלף נפגעו באופן חלקי. הערכה דומה מקובלת גם במערכת הביטחון הישראלית. לרצועה הוכנסו חומרי בניין הדרושים לשיקומם של עשרות אלפי בתים, אך בנייתם מחדש מתקדמת באיטיות ולפי עדויויות תושבים היא כמעט אינה מורגשת. 

בעזה תולים תקוות בכך שהליך השיקום יואץ בחודשים הקרובים. אל-עמאדי ציין כי ממשלתו תתחיל פרויקט של אלף יחידות דיור. לדברי הבכיר הקטארי הוועדה שהוא עומד בראשה הצליחה להתגבר על מכשולים ביורוקרטים ו-300 משפחות נוספות קיבלו אישורים לבניית ביתן מחדש. עוד ציין כי סוכם עם ישראל והרשות הפלסטינית שחומרי הבניין יוכנסו באופן מהיר יותר כדי למנוע עיכובים מיותרים.

עם זאת משפחות רבות עדיין מתקשות לגייס את הכספים הדרושים על מנת לבנות את בתיהן מחדש ושיעורי האבטלה גבוהים - 43%. אחד הסימננים המעידים על המצב הכלכלי הקשה ברצועה הוא מספר המועמדים למשרת מורה בבתי הספר של אונר"א: 27 אלף בני אדם הגישו את מועמדותם לתפקיד, בעוד היצע המשרות עומד על כ-200. משרת מורה באונר"א יכולה להבטיח משכורת גבוהה יחסית ברצועה, כאלף דולרים בחודש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ