חוטובלי הנחתה את שגרירות ישראל בשווייץ לפעול לביטול תערוכה של "שוברים שתיקה"

התערוכה צפויה להיפתח במהלך החודש. סגנית שר החוץ: "לא נעבור לסדר היום כשארגון שכל תכליתו להכתים את חיילי צה"ל פועל בזירה הבינלאומית להסב נזק תדמיתי כבד לישראל"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, הנחתה את שגרירות ישראל בברן לפעול לביטול תערוכה של ארגון "שוברים שתיקה" בשווייץ. בהודעה שפרסמה חוטובלי היא הדגישה כי "משרד החוץ ימשיך לפעול נגד גורמים שפועלים נגד ישראל מבית ומחוץ".

החודש תיפתח בציריך תערוכה של ארגון השמאל "שוברים שתיקה". התערוכה תכלול עדויות של חיילי צה"ל על הפרה לכאורה של זכויות אדם של פלסטינים בגדה המערבית. לפני שבועיים דיווח אתר NRG כי משרד החוץ השוויצרי תומך בקיום התערוכה ואף תרם לה 15 אלף פרנקים שוויצריים (כ-60 אלף שקלים). עיריית ציריך תרמה לאירוע 10 אלפים פרנקים שוויצריים.

בעקבות הפרסומים בנושא, הודיעה סגנית שר החוץ חוטובלי היום בצהריים כי הנחתה את בכירי משרד החוץ לקיים דיון דחוף לגבי הפעולות שניתן לנקוט נגד התערוכה של שוברים שתיקה בשווייץ. "העברתי הנחיה לשגרירות ישראל לבחון באופן מיידי ביותר דרכי פעולה נגד התערוכה", אמרה חוטובולי. "לא נעבור לסדר היום כשארגון שכל תכליתו להכתים את חיילי צה"ל פועל בזירה הבינלאומית על מנת להסב נזק תדמיתי כבד לישראל".

אין זו הפעם הראשונה שבה פועל משרד החוץ נגד שוברים שתיקה. ביולי 2009, כמה חודשים אחרי כניסתו של אביגדור ליברמן לתפקיד שר החוץ, העבירה ישראל מחאות הן להולנד והן לבריטניה על תמיכתן בפעילות של הארגון. שגרירות ישראל בהאג מחתה אז על כך שמשרד החוץ ההולנדי העביר 20 אלף אירו לשוברים שתיקה לצורך חיבור דו"ח של עדויות חיילים ממבצע "עופרת יצוקה". כמה ימים לאחר מכן פנה המשנה למנכ"ל משרד החוץ דאז רפאל ברק לשגריר בריטניה ו"הביע דאגה" מהתרומות שמעביר משרד החוץ הבריטי לארגון השמאל הישראלי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ