ישראל דרשה מצרפת להתנער מדבריו של מנכ"ל אורנג'

שגריר ישראל בפריז מסר מחאה חריפה לבכירים בארמון האליזה ובמשרדי החוץ והכלכלה של צרפת. הוא הונחה להשמיע עמדה ברורה נגד דברי המנכ"ל שהביע רצון לסיים את קשרי החברה בישראל

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ישראל דרשה מממשלת צרפת להתנער מדבריו של מנכ"ל אורנג' בעניין המשך הקשרים עם חברת פרטנר. פקיד בכיר בירושלים ציין כי שגריר ישראל בפריז, יוסי גל, מסר היום (חמישי) מחאה חריפה בנושא לבכירים בארמון האליזה ובמשרדי החוץ והכלכלה של צרפת. אתמול אמר המנכ"ל סטפן רישר כי חברתו מתכוונת לנתק את קשריה עם חברת פרטנר, ובכך להצטרף לחרם על ישראל.

הפקיד הבכיר ציין כי שגריר ישראל הונחה לדרוש מהממשלה בפריז להשמיע עמדה ברורה נגד דבריו של מנכ"ל אורנג'. זאת, לאור העובדה ש-25% ממניות החברה נמצאות בבעלות חברת פראנס טלקום הממשלתית.

שגריר צרפת בוושינגטון ז'ראר ארו, שכיהן בעבר כשגריר צרפת בישראל, טען אתמול בציוצים בחשבון הטוויטר שלו כי ממשלת צרפת אינה צריכה להתערב כיוון שמדובר בחברה פרטית. בתשובה לאחד מעוקביו בטוויטר כתב השגריר הצרפתי כי מנכ"ל אורנג' אמר את הדברים לאור העובדה שחברת פרטנר הישראלית פועלת בשטחים הכבושים.

מטה חברת פרטנר בראש העין, היוםצילום: תומר אפלבאום

בציוץ אחר כתב השגריר הצרפתי דברים שנראו כתמיכה בהתבטאות של מנכ"ל אורנג': "לפי אמנת ז׳נבה הרביעית - בניית התנחלויות בשטח כבוש היא בלתי חוקית ולכן זה בלתי חוקי לסייע לכך בכל צורה שהיא".

אתמול אמר מנכ"ל ענקית התקשורת כי היה רוצה לסיים את קשרי החברה עם מפעילת הסלולר הישראלית פרטנר המשתמשת במותג אורנג' בהקדם האפשרי לו היה יכול, אולם הוסיף כי הדבר יהיה כרוך בסיכון עצום במונחי קנסות. "תאמינו לי שהייתי מבטל את החוזה מחר לו הייתי יכול", אמר רישר בתגובה לשאלה שהוצגה לו במסיבת העיתונאים שערך בקהיר על ידי כתב העיתון המצרי "דיילי ניוז".

רישרצילום: אי־פי

במסיבת העיתונאים, בה הציג את תוכניות החברה לשנים הקרובות במצרים, אמר רישר כי החברה מתכוונת להסיר את המותג אורנג' מישראל בהקדם האפשרי, אולם הוסיף כי המהלך ידרוש זמן. גם ארגוני זכויות אדם בצרפת דוחקים בממשלת צרפת, המחזיקה ברבע ממניות אורנג', ובחברה עצמה, לסיים את קשריה עם חברת פרטנר עקב פעילותה של האחרונה בהתנחלויות, המוגדרות כבלתי חוקיות על ידי הקהילה הבינלאומית.

חברת פרטנר פרסמה אתמול הודעה בדף הפייסבוק שלה בה נמסר כי "אנו מצרים על דבריו של מנכ"ל פראנס טלקום העולמית. ברצוננו להדגיש כי חברת פרטנר הינה חברת ישראלית בבעלות סבן קפיטל גרופ שבבעלות חיים סבן והציבור, ואינה בבעלות פראנס טלקום". עוד נכתב כי "החברה מחזיקה במותג Orange מאז 1998, והקשר היחידי ביננו לבין פראנס טלקום הוא המותג בלבד. החברה תמשיך לשרת נאמנה את כל הציבור במדינת ישראל ללא אפליה או אבחנה כלשהי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ