השב"כ: מבצע הדקירה בליל חג השבועות – נוצרי המתגורר בעיר העתיקה

לפי השב"כ, ג'ון קאקיש הודה בחקירתו שביצע את הדקירה "מתוך רצון לנקום ביהודים", בהשפעת סיסמאות אליהן נחשף וכן מעשי אלימות להם היה קורבן. בפיגוע נדקרו שני תלמידי ישיבה

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

השב"כ הודיע היום (חמישי) כי מבצע פיגוע הדקירה בירושלים בליל חג השבועות האחרון, הוא ג'ון קאקיש, נוצרי המתגורר בעיר העתיקה.

בפיגוע נדקרו בגבם שני תלמידי ישיבה בני 15 -18, שעה שהלכו ברחוב הבד לכיוון הכותל המערבי. סמוך לשער שכם הם נדקרו בגבם ונפצעו באורח קל עד בינוני. הדוקר, קאקיש, נמלט מהמקום, וכוחות הביטחון החלו בסריקות נרחבות באזור. כעבור זמן קצר, בעזרת שימוש במצלמות האבטחה שבעיר העתיקה, הוא זוהה והכוחות עצרו אותו מיד עם הגיעו לביתו.

קאקיש, כך לפי השב"כ, כבר נעצר בעבר בשל חשד למעורבות בתקיפת יהודים. בשירות הביטחון הכללי טוענים כי הודה בחקירתו שביצע את הפיגוע הדקירה "מתוך רצון לנקום ביהודים", בהשפעת סיסמאות גזעניות אליהן נחשף בעיר וכן מעשי אלימות להם היה קורבן.

כוחות מג"ב במזרח ירושליםצילום: אמיל סלמן

"פיגוע דקירה זה, מצטרף לשורה של פיגועים שבוצעו על ידי מפגעים בודדים בעיר ירושלים בשנה האחרונה, ומלמד על רמת האיום הגבוהה מפעילות מפגעים בודדים ובמיוחד כאלה שפעלו באלימות בעברם ועל הצורך בהרתעה אפקטיבית ומיצוי הדין עם כלל המעורבים בפיגועים מסוג זה", נמסר.

בששת החודשים האחרונים בוצעו בירושלים וסביבתה 14 פיגועים, בשרשרת אירועים ביטחוניים שהולכת ומתארכת. הרוב המוחלט של הפיגועים נעשו על ידי "מפגע בודד" - מחבל שיוצא לפיגוע ללא גיבוי ארגוני וללא הכנות מראש, על כן קשה לכוחות הביטחון לאתר ולעצור את המפגע. גם כלי הנשק שמשמשים את המחבלים במקרים אלה אינם מצריכים תשתית ארגונית. לרוב מדובר בכלי רכב לדריסה או בסכין. בחלק מהמקרים נטלו ארגוני טרור שונים אחריות על הפיגוע בדיעבד, אך מבלי שהיה להם חלק בביצועו או אפילו ידיעה עליו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ