נתניהו לממשלת צרפת: התנערו פומבית מ"האמירה ומהפעולה האומללה" של חברת אורנג'

חברת אורנג', שנמצאת בבעלות חלקית של צרפת, הכריזה הערב כי בכוונתה לנתק את הקשר עם חברת פרטנר הישראלית. נתניהו: "קורא לידידנו לומר שהם מתנגדים לכל חרם על מדינת היהודים"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ראש הממשלה, , קרא הערב (חמישי) לממשלת צרפת להתנער פומבית , וזאת כיוון שהיא נמצאת בבעלות חלקית של המדינה. חברת אורנג' העולמית הבהירה הערב כי היא מעוניינת להתנתק מחברת הסלולר הישראלית "פרטנר". לטענת החברה, השיקול שמאחורי המהלך הוא עסקי והיא "אינה עוסקת בפוליטיקה".

לדברי נתניהו, שאמר את הדברים בטקס האזכרה לחללי אלטלנה, "המחזה האבסורדי שבו הדמוקרטיה שומרת זכויות האדם, מדינת ישראל, מתגוננת מפני מטחי טילים ואז סופגת גינויים אוטומטיים וניסיונות חרם - המחזה הזה לא יסולח". ראש הממשלה הוסיף כי הוא "קורא לידידנו לומר בקול גדול שהם מתנגדים לכל סוג של חרם על מדינת היהודים, מבלי להתנות את ההתנגדות הזאת בדבר".

נשיא המדינה, , התייחס היום גם הוא ולדבריו של מנכ"ל אורנג' בדבר רצון החברה להתנתק מפרטנר. בפתח הדברים שנשא בטקס לזכר חללי אלטלנה, הוא אמר כי "מדינת ישראל קמה תוך כדי מאבק בחרם הערבי. הדה-לגיטמציה היתה בשיאה עוד לפני מלחמת העצמאות, אך במאמץ לאומי משותף - החרם הזה התפורר ונמוג". לדבריו, הכרזות החרם היום אינן שונות במוטיבציה שלהן מאז. "באופן מטריד, טרם שמעתי גינויים של ראשי המדינה בצרפת לדברים שהשמיע מנכ"ל פראנס טלקום כפי ששמעתי בבריטניה, ואני מצפה שקולם יישמע כאן, בישראל", הוסיף. 

נשיא צרפת הולנד וראש הממשלה נתניהו בצרפת, ב-2012צילום: אי־אף־פי

אורנג' התייצבה הערב לצד מנכ"ל החברה, סטפן רישאר, שאמר אתמול כי לו היה יכול, - המשתמשת במותג אורנג' - בהקדם האפשרי. "תאמינו לי שהייתי מבטל את החוזה מחר לו הייתי יכול", אמר רישאר אמש במסיבת עיתונאים שכינס בקהיר, אך הבהיר כי המהלך כרוך בסיכון כלכלי עצום לאורנג' ושהוא עשוי לארוך זמן רב. הערב, הבהירה אורנג' כי היא אכן מעוניינת לסיים את החוזה עם פרטנר הישראלית. בהודעת החברה נכתב כי "המשך הפעילות בישראל אינו תואם את אסטרטגיית פיתוח המותג אורנג'".

כבר מוקדם יותר היום, עוד לפני שהחברה הבהירה כי הם משקפים את עמדתה הרשמית בנושא. פקיד בכיר בירושלים ציין כי שגריר ישראל בפריז, יוסי גל, הביע היום מחאה חריפה בנושא בפני בכירים בארמון האליזה ובמשרדי החוץ והכלכלה של צרפת. הפקיד הבכיר ציין כי שגריר ישראל הונחה לדרוש מהממשלה בפריז להשמיע עמדה ברורה נגד דבריו של מנכ"ל אורנג'. זאת, לאור העובדה ש-25% ממניות החברה נמצאות בבעלות חברת פראנס טלקום הממשלתית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ