סגן שר הביטחון נגד ביטול עונשו של החייל שאכל כריך לא כשר: "זה מדרון חלקלק"

בהודעה שפרסם סגן השר אלי בן דהן בחשבון הטוויטר שלו טען כי אסור להסכים לכל סוג של זלזול בפקודה: "צה"ל הוא צבא מדינת ישראל, המדינה היהודית היחידה בעולם. בצבא העם היהודי אוכלים אוכל כשר"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

סגן שר הביטחון, אלי בן דהן, התייחס היום (חמישי) בחשבון הטוויטר שלו להחלטת צה"ל לבטל עונש שהוטל על חייל משום שאכל כריך לא כשר: "צה"ל לא צריך לחטט בכריכים של חיילים. צריך לכבד פקודות".

בתחילת השבוע, נשפט חייל מקורס מ"כים ל-11 ימי מחבוש והוחלט להדיחו מהקורס מכיוון שאכל כריך לא כשר בעת מטווח. לאחר פרסום הפרשה, הומתק עונשו לריתוק וביום שלישי הוחלט בצה"ל לבטלו כליל. בן דהן ציין בתגובתו כי "העניין פה הוא עניין של זהות. צה"ל הוא צבא מדינת ישראל, המדינה היהודית היחידה בעולם. פקודות צה"ל ברורות וקובעות שבצבא העם היהודי אוכלים אוכל כשר - חיילים חילוניים, דתיים, מסורתיים וחרדים".

לאחר פרסום הפרשה הודה דובר צה"ל, תא"ל מוטי אלמוז, בדף הפייסבוק שלו כי בצבא שגו בטיפול במקרה. "לא נחטט בכריך של חייל", כתב והוסיף כי "קיימים מתחים בחברה הישראלית ויש עמדות ודעות שונות. בצה"ל יש מקום לכולם".

בן דהן טען לעומתו, כי מאחר והחייל הפר את פקודות הצבא - אין לבטל את עונשו. "הפרת פקודות צה"ל כמו בכל נושא אחר נושאת עמה עונש, העונש ניתן על פי שיקול דעתו של המפקד ועל מפקדיו הבכירים לגבות. זהו מדרון חלקלק, היום מזלזלים בפקודות צה"ל מסוג מסוים ומחר מסוג אחר. אסור להסכים לכל סוג שהוא של זלזול בפקודה". עוד ציין סגן שר הביטחון כי "מדינת ישראל היא מדינה יהודית שאנו פועלים לחזק את זהותה היהודית ולהגן על אופיים היהודי של מוסדותיה וכך נמשיך לעשות".

אמו של החייל - עולה מארה"ב שמתגורר עם סבתו - כתבה בדף הפייסבוק שלה כי היא לא האמינה "שבישראל שנת 2015 הילד שלי, שבחר לחזור לארץ ולהתנדב לשירות קרבי, עומד להיכנס לכלא כי אכל נקניק לא כשר".

צילום: אורן נחשון

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ